SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Düzenlenen son Mali Genel Kurul ile Divan Kurulu toplantılarında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulunu ağır bir şekilde eleştiren Divan Kurulu üyesi Rüzgar Sağnak, bombardımana devam ediyor.

Mevcut yönetimde futboldan anlayan kimsenin bulunmadığını söyleyen Sağnak, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada şu eleştirilerde bulundu:

“Fikret Orman yönetime geldiğinden beri Beşiktaş'ın kazandığı kupa sayısı sıfır. Türkiye Kupası ve Süper Kupa da dahil olmak üzere 13 kupa dağıtıldı. Bunlardan 2 tanesini alsan başarısız sayılırsın. Hiçbirini alamadılar. Bu yönetim başarısız bile değil. Yönetimde futboldan anlayan biri yok. Transferler ise yetersiz.”

Mayıs ayında başkan adaylığını açıklayan Sağnak, yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı ile ilgili ise “Stat inşaatı iyi başladı. Ancak devamını getiremediler. Stadın şu an çatısı bile yapılamadı. İnşaat ancak 2016 yılının Eylül ayında tamamlanır” değerlendirmesinde bulundu.

“TAM BİR TESLİMİYET MEVCUT”

Son yıllarda hakemler ve TFF ile ilgili artan şikayetlerin Beşiktaş’ta huzursuzluk yarattığını belirten Sağnak “MHK ve TFF karşısında dik durmak için mücadele etmeniz lazım. Orman yönetimi TFF ve MHK organizasyonundan çok memnun ve tüm oylamalarda mevcut yapıyı destekledi. Asla bir mücadele yok, tam bir teslimiyet mevcut” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:13:34,