SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı geniş kapsamlı forma sponsorluğu anlaşmasıyla adından sıkça söz ettiren Yandex, Başkan Aziz Yıldırım'ın desteğiyle 20 günde yaklaşık 520 bin kişinin bilgisayarında yerini aldı. Yandex, Beşiktaş ile yaptığı anlaşmada ise bu rakamın çok gerisinde kaldı.

Milliyet’in haberine göre; 18 Mart 2013 tarihinde internet arama motoru Yandex ile 10 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan siyah-beyazlı kulüp geride kalan 2.5 senelik sürede 120 bin rakamına ulaşabildi. Fenerbahçe'nin sadece 20 günde, Beşiktaş'ı 4'e katlaması dikkatlerden kaçmazken, siyah-beyazlıların ezeli rakiplerini yakalamak için harekete geçtiği belirlendi.

HER BİN TIKTA 1 DOLAR

BJK Yandex browserı bilgisayarlarına indirmeleri karşılığında hiçbir ücret ödemeyen taraftarlara yeni kampanyalarla ulaşmak isteyen Beşiktaş Yönetimi, en kısa sürede 1 milyon rakamını yakalamaya çalışacak. Siyah-beyazlı kulüp, BJK Yandex üzerinden yapılan her bin tıklamada kişi başına 1 dolar kazanıyor. Yandex kullanan taraftarların sayısı 1 milyona çıkarsa Beşiktaş her sene ciddi bir geliri kasasına koyabilecek.

TARAFTARA ULAŞAMADILAR

Yandex'le Türkiye'de ilk anlaşan kulüp olmasına rağmen siyah-beyazlı taraftarlara kullanım konusunda yeterince ulaşamayan Beşiktaş Yönetimi'nden Yalçın Kaya Yılmaz'ın bu konuda özel çalışmalar yapacağı öğrenildi.

BJK Yandex'in kısa süre içinde akıllı telefon ve tablet uygulamasına çıkacağı, siyah-beyazlıların da bu konuda yeni projeler geliştireceği aktarıldı.

Beşiktaş'ın özellikle Vodafone Arena açıldıktan sonra sponsorluk konusunda önemli anlaşmalara imza atacağı da vurgulandı.