SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılın skandalında dakika dakika fiyasko

AMK yılın bombasındaki (!) gerçeklere ulaştı! Öyle bir skandal ki, yıllar geçse de unutulmayacak. Galatasaray, “Alalım mı, almayalım mı” derken son dakikaya bıraktığı Kevin Grosskreutz transferini eline yüzüne bulaştırdı, zamanla yarış skandalla sonuçlandı.

Güncellenme: 08:00, 04/09/2015
Yılın skandalında dakika dakika fiyasko

Öyle bir öykü ki bu “Transfer nasıl yapılmaz” diye ders verilse yeridir. Sarı-kırmızılı kulüp Alman futbolcu Kevin Grosskreutz'u aldı almasına ama oynatamadıktan sonra ne fayda! İşte 31 AĞUSTOS PAZARTESİ günü dakika dakika skandala giden transfer. Neler yaşandı neler!

SAAT: 11.00 “EYVAH! MELO GİTTİ!”

Her şey o sabah başladı. transferin son günüydü. İnter, melo ve Telles'i resmen istedi. Futbolcular zaten anlaşmıştı, dönüş kalmamıştı. “Eyvah” dediler, “Melo gidiyor. Taraftar buna ne der?”

SAAT: 12.30 “KEVIN HEMEN GELSİN”

Melo ile Telles'in gitmesi üzerine yöneticilerin aklına 2 gün önce rafa kaldırdıkları Kevin Grossskreutz geldi. Zaten koşulları belliydi. Her şey hazırdı. Transferin son günüydü ama işlemler yetiştirilirdi.

SAAT 13.00 “ALO! UÇAĞA ATLA!”

Derhal Alman futbolcuya telefon açıldı. Kulübüyle de anlaşma tamamdı. “Alo” dediler yöneticiler Kevin'a; “düsseldorf'tan uçak var. Biletin hazır. O uçağa hemen atla, seni bekliyoruz İstanbul'da.”

SAAT 15.00 KEVIN UÇAKTA

Kevin zaten bu transfere dünden razıdır. Derhal Düsseldorf Havaalanı'na gider. İşlemlerini son sürat yaptırır. Sahiden de her şey hazırdır, Alman futbolcu da İstanbul uçağındaki yerini almıştır.

SAAT 19.00 45 DAKİKA RÖTAR

Yöneticiler rahattır. Nasılsa Kevin uçaktadır. Atatürk Havalimanı'na gidilir, uçak beklenir. Ama aksilik bu ya; uçak 45 dakika rötar yapmıştır. “Olsun” derler, nasılsa daha transferin biteceği saat 24.00'e çok var”

SAAT 20.00 HOŞGELDİN KEVIN

Alman futbolcu saat 20.00'de çıkar uçaktan. Galatasaraylı yöneticiler heyecan içinde beklemektedir. “Hoşgeldin Kevin” derler. Fazla zaman yoktur, derhal sağlık kontrolünden geçirilmesi gerekmektedir.

SAAT 21.00 KONTROLDEN GEÇER

Anlaşmalı sağlık kurumunda adeta alarm verilmiştir. Grosskreutz hastaneye adımını atar atmaz detaylı bir sağlık kontrolü başlar. Neyse ki her şey olumludur, bir soyun sorun yoktur. Sıra imzaya gelmiştir.

SAAT 21.30 “ALİ ABİ GELİYORUZ”

Mesai saati bittiği için imzaların TFF'de huzurda atılması gerekmektedir. Federasyondan Ali Dürüst ve Kadir Kardaş aranır. “Ali abi geliyoruz” denir, federasyona da hemen yetkililer gönderilir.

SAAT 22.00 ŞİMDİ İMZA ZAMANI

Grısskreutz ve yönetici Fatih İşbecer ile idari menajer yardımcısı Mert Çetin saat 22.00'de girerler TFF'nin kapısından içeri. Federasyondan yetkililer de vardır, imzalar atılır. Belgeler derhal faksla Florya'ya geçilir.

SAAT 23.30 BELGELER FLORYA’DA

Dortmund’un da transfere onay veren belgesi Florya'ya ulaşır. Bu arada Florya'dakiler takımdan ayrılan Melo, Telles, Dzemali ve Ontiveiro'nun belgelerini hazırlayıp, FIFA'ya göndermişlerdir.

SAAT 23.52 SİSTEM TIKANIYOR

Belgeler hazırdır ve idari menajer yardımcısı Uğur Yıldız, FIFA'nın internet sitesine giriş yapmak isterler. Ancak son dakika olduğu için dünyanın dört bir yanından giriş yapılmaktadır, gecikme yaşanır.

SAAT 00.00 4 SANİYELİK GECİKME

Belgeler FIFA'ya ulaşır. Ne var ki bu sırada saat 00.00'ü 4 saniye geçmiştir. “Bundan bir şey olmaz” diye düşünür yöneticiler, içleri rahattır. Artık transfer tamamdır, zamanla yarış başarıyla (!) sonuçlanmıştır.

SAAT 00.15 ŞOKE EDEN YANIT

FIFA'dan gelen yanıt herkesi şoke eder. Belgeler geçmiştir geçmesine de imzalar eksiktir. Uğur Yıldız telaş içinde yapmıştır bu hatayı. FIFA “Bu futbolcuyu Ocak ayına kadar oynatamazsınız” der.

Yayınlanma Tarihi:07:59,