SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rezalet

4 Eylül 2015

BU kadar da olmaz. İç sahada Letonya'yı yenemiyorsan, ne işin var Avrupa Şampiyonası'nda. Yani, 5-0 kazanacağın maçta zayıf bir rakip karşısında sahadan 1-1 beraberlikle ayrılıyorsun. İnanılır gibi değil.

Aslında çok iyi başladık maça. Fatih hoca, elinde he kadar hücumcu varsa sürmüş sahaya. En uçta Burak'ı oynatırken, Volkan Şen'in defans arasına yapacağı koşularla pozisyon bulmayı planlamış. Nitekim plan işledi. Tek sıkıntı Volkan Şen'in son vuruşlardaki başarısızlığıydı. Biraz dikkatli olsa ilk 30 dakika hat-trick yapması işten bile değildi. İlk 45 dakika milliler genelde rakip ceza alanı içinde tek paslarla pozisyon aradı. Şut attık, kanatları kullanmaya çalıştık. Olmadı, olmadı. İlk yarı en az 8 gol pozisyonu, 4'ü Volkan Şen'den. Ama top bir türlü üç direk arasını geçmiyor.

İkinci yarı yine baskı yine pres. Hele Şener ve Umut'un girmesinin ardından dişliler daha iyi işliyor sanki. Mesafe tanımadan sert şutlar atan, Alman liginde jeneriklik gollere imza atan Hakan Çalhanoğlu, etten duvar ören savunmayı aşamıyor.

Hiçbir kanat organizasyonumuz yok. Tüm yüksek toplar savunmada eriyor.

Golü attığımız ana kadar her şey yolunda. Ne zaman Selçuk'un golü geldi, bizimkiler sanki maçı bitirdi. Kardeşim, neden geri çekiliyorsun? İkinci golü atıp rahatlaman gerekirken defans yapıyorsun. Letonya gibi bir takıma karşı dünya kadar pozisyon kaçırıp, 77'de öne geçip, 90'da berabere kalmanın açıklanır bir yanı yok.

Yorulmuş Arda sahada neden kalır. Maç eksiği her halinden belli.

Volkan Babacan da milli takımın kalecisi asla olamaz. İlk yarıda hatalı çıktı. Yediği gol ne öyle? Milli Takım'ın birinci kalecisi böyle gol mü yer?

Hollanda maçı öncesi çok büyük bir avantaj kaybettik. Bundan sonra işimiz hiç de kolay değil. Kazanırsak 3.'lük için avantaj sağlarız. Sonrasında rakiplerimiz Çek Cumhuriyeti ve İzlanda. Yani kendi göbeğimizi kendimiz kesmeliyiz. Ama bu anlayışma mümkün değil.

Bu milli takımın başarısız görüntüsü Yıldırım Demirören'in eseridir. TFF başkanı olduğundan beri galibiyetlere hasret kalır olduk. Kısacası, oyuncularımız 77. dakikada maçın bittiğini sanınca önümüze altın tepsiyle sunulan fırsatı elimizin tersiyle ittik. Hollanda'nın kaybettiği günü böyle değerlendirmemeliydik.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek