SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’nda Türkiye ile 1-1 berabere kalan Letonya, aldığı bir puana sevindi. Letonya basınında geniş yer verilen haberlerde, maçta Letonya’nın golünü atan Valerijs Sabala’dan övgüyle bahsedilirken, alınan beraberliğin iyi bir sonuç olduğu belirtildi.

Apollo gazetesinin haberinde, Türkiye’nin maçın ilk dakikasından itibaren sahada büyük baskı yaptığı ve birçok pozisyonda gole yaklaşmasına rağmen Letonya kalecisi Andris Vanin’i geçemediği kaydedildi. Haberde, Selçuk İnan’ın golüne rağmen Letonya’nın güçlü rakibi karşısında beraberliği uzatma dakikalarında kazandığı hatırlatıldı.

Ülkenin yüksek tirajlı gazetesi Diena ise Letonya’nın savunmasıyla rakibini durdurarak maçtan bir puan çıkardığını, böylece iki takım arasında elemelerin ilk maçında yaşanan senaryonun tekrarlandığını vurguladı.

NRA gazetesi “Sabala Türkleri susturdu” başlığıyla verdiği haberde, “Konya kenti bize uğurlu geldi. Bir puanı son anda kazandık. Son zamanlarda eleştirilen Sabala, kariyerinde Türklere 4. golünü attı” ifadelerini kullandı. Haberde, Türkiye’nin A Grubu’nda üçüncülük şansının hala sürdüğü ve İzlanda’ya yenilen Hollanda ile “ölüm kalım” maçına çıkacağı da kaydedildi.

“Güçlü Türkiye karşısında şaşırtıcı derecede iyi bir performans sergileyen Letonya, olağanüstü bir atmosferde puan çıkarttı. Sabala topa ilk dokunuşuyla bize sevinç yaşattı” değerlendirmesinde bulunan haber portalı DELFI de alınan beraberliğin başarılı bir sonuç olduğunu yazdı.

Sporta Centrs ise “Türklere karşı fantastik serimiz devam ediyor. 5 maçta bir galibiyet ve dört beraberlik” değerlendirmesini yaptı.