SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’ten “sığınmacı” açıklaması!

Bayern Münih Yönetim Kurulu Üyesi Matthias Sammer, "Her sığınmacıya elimizi uzatmalıyız" dedi. İspanyol futbolcu Javi Martinez de Münih tren istasyonunda sığınmacılara top ve forma dağıttı.

Güncellenme: 22:33, 04/09/2015
Bayern Münih’ten “sığınmacı” açıklaması!

Bayern Münih Yönetim Kurulu Üyesi Matthias Sammer, “Her sığınmacıya elimizi uzatmalıyız” dedi. İspanyol futbolcu Javi Martinez ise Münih tren istasyonunda sığınmacılara top ve forma dağıttı.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih’in yönetim kurulu üyesi Matthias Sammer, her mülteciye yardım edilmesi gerektiğini söyledi.

Sığınmacılar için 1 milyon avro bağış yapacaklarını hatırlatan kırmızı-beyazlı kulübün yöneticisi Sammer, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, televizyonda ve fotoğraflarda savaştan ve zulümden kaçan insanların daha iyi bir yaşam umuduyla her şeyini geri bıraktıklarını belirterek, “Her sığınmacıya elimizi uzatmalıyız” dedi.

Almanya’da sığınmacılara karşı yapılan saldırıları “iğrenç” olarak niteleyen Sammer, “Sığınmacı karşıtlarının tutumu utanç verici. Hepimiz, ne yaptığımız konusunda iyi düşünmemiz lazım. Bu insanların yaşadıkları onların da başına gelse ve onlara el uzatılmasa ne hissedeceklerini düşündüler mi?” değerlendirmesinde bulundu.

Bayern Münih’in İspanyol oyuncusu Javi Martinez ise Macaristan’dan çok sayıda sığınmacının geldiği Münih’deki tren istasyonunda top ve forma dağıttı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’den açıklamalarda bulunan Martinez, “Ufak şeyler de insanlara yardım eder. Mülteciler hoş geldi” ifadesini kullandı.

Bayern Münih’ten dün yapılan açıklamada, ülkeye gelen sığınmacıların çocukları için bir antrenman kampı kurulacağı ve 1 milyon avro yardımda bulunulacağı ifade edilmişti.

resim_detay

Yayınlanma Tarihi:22:32,