SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’in 3. haftasında Balıkesirspor ile Kardemir Karabükspor arasında oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor.

Kardemir Karabükspor Kulübü Yönetim Kurulu, deplasmanda Balıkesirspor’la yaptığı maçta, gerek protokol tribününde gerekse saha dışında kendilerine yönelik kötü davranışta bulunulduğunu iddia ederek, bu duruma tepki gösterdi.

Kardemir Karabükspor camiasının, geçmişte olduğu gibi başarıdan önce kaliteyi, sonuçtan önce insanlığı, müsabakadan önce rakibe saygı duymayı ve fair-play’i ilke edindiğini belirten yönetim kurulu, mağlubiyetten daha çok karşılaşılan kötü davranışların üzüntüsünün yaşandığı anlatıldı.

SERT TEPKİ

Kardemir Karabükspor’un resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Biz, bize yapılanı unuturuz, şahsi olanı affederiz ama camialara yapılan hataları, ayıpları, taşıdığımız kurumsal sorumluluk, arkamızdaki camiaların önemine atfen affedemeyiz. Bilhassa bizimle gelen yerel medya çalışanlarına, tarafsız olarak görev yapan TRT spikerine, basın emekçilerine yapılan tehditkar, sınırlayıcı, basın özgürlüğüne aykırı davranışları da kınıyoruz. Bu davranışın, bizzat Balıkesirspor Kulüp Başkanı marifetiyle yapılmasından dolayı da ayrıca üzüntümüz ifade edilemeyecek büyüklüktedir.

Maalesef Balıkesir’de bu davranışların hiçbirini görmediğimiz gibi gerek protokol tribününde gerekse saha dışında hiç de hoş olmayan görüntü ve davranışlarla, kötü intibalarla stadyumdan ayrıldık. Şu yazılmalı ve bilinmelidir ki tüm bu gördüğümüz ve yaşadığımız gri davranışları bizler camia olarak hiçbir rakibimize yaşatmayacağız. Şahsi yanlış ve ayıpları da kurumsal muhataplarımıza etiketleme, buradan da kolayı seçip düşman üretme çabasında hiç değiliz. Konunun kamuoyunca da bilinip, değerlendirilmesini, Karabükspor camiası ve tüm medya paydaşlarınca da öğrenilmesini saygıyla arz ederiz.”

Yayınlanma Tarihi:16:58,