SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Josef de Souza isyan etti!

Vitor Pereira, De Souza’dan ataklarda daha etkin olmasını istedi. Sambacı ise ancak takım savunması oturduktan sonra hücuma destek verebileceğini ifade etti.

Güncellenme: 09:59, 03/09/2015
Josef de Souza isyan etti!

Fenerbahçe’nin orta saha oyuncusu Josef De Souza'ya Pereira'dan özel istek geldi.

Özel ve resmi maçlardaki istatistiği iyi olan De Souza'dan hücuma daha çok katkı isteyen Pereira, “Sen, Porto ve Sao Paulo'da hücuma yakın oynayan, iyi şutlar çeken, aralardaki boşluklara göre güzel paslar atan bir oyuncuydun”

‘RİSK ALAMAM'

“Senden hücumda daha aktif olmanı istiyorum. Orta sahada arkadaşlarına yardım için savunmayı daha çok düşünüyorsun ama oyun içinde senin rollerin var. Top çalma, top kesme oranlarına bakıyorum hepsinden de memnunum ancak gole gitmekte orta saha yavaş kalıyor” dedi.

Souza da bu özel konuşmada kendisini savunarak, “Benim oynadığım takımlarda savunma beraber yapılıyor. Burada henüz takım savunması oturmadığı için oyun içinde risk almak istemiyorum. Bazen takım arkadaşlarımla aramdaki mesafe uzun oluyor. Boşluğumuz çok fazla.

Savunma yapmaktan, adam kovalamaktan hücuma zaman kalmıyor. Sürekli savunmayı düşünmek durumunda kalıyorum. Ne zaman savunmayı oturturuz o zaman ben de daha rahat hücuma destek veririm” yanıtını verdi.

Şampiy10