SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’u şok eden sakatlık!

Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Sivok, Çek Cumhuriyeti Milli Takımı'nın kampında sakatlandı. Kaburgası çatlayan yıldız futbolcu, en az 4 hafta sahalardan uzak kalacak.

Güncellenme: 10:11, 03/09/2015
Bursaspor’u şok eden sakatlık!

Sezona iyi bir başlangıç yapamayan, ilk 3 haftada sadece 1 gol atabilen ve Mersin idman Yurdu ile birlikte puan alamayan iki takımdan biri olan Bursaspor'a şimdi de Tomas Sivok'tan gelen haberle sarsıldı. Sezon başında Beşiktaş'tan bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen tecrübeli savunma oyuncusu, Çek Cumhuriyeti Milli Takımı kampında sakatlandı. Tomas Sivok, Kazakistan ve Letonya maçları öncesi Çek Cumhuriyeti kadrosundan çıkartıldı.

sivok-030-9

SAĞLAM ŞOKE OLDU

Kaburgasında çatlak oluşan Sivok'un yaklaşık 4 hafta sahalarda uzak kalacağı öğrenildi. Sivok, sezon başında transfer olduğu Bursaspor'da 3 resmi müsabakada da 90 dakika oynamış ve başarılı bir performans sergilemişti. Milli maç arasında yenilenen kadronun uyumu ve sistemle ilgili çalışmalar yaptıracak olan teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Sivok'tan gelen haber sonrası şoka uğradı. Sağlam'ın Sivok'un yerine defansta Dany'ye şans vermesi bekleniyor.