SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuz Savaş: “Gruptan çıkarsak…”

A Milli Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Oğuz Savaş, EuroBasket 2015 öncesi, "Grup zor, herkes bunun farkında ama bu gruptan çıkabilirsek önümüz açık" dedi.

Güncellenme: 17:32, 02/09/2015
Oğuz Savaş: “Gruptan çıkarsak…”
FIBA 2015 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamlayan A Milli Basketbol Takımı'nda başarılı oyuncu Oğuz Savaş, İstanbul'da yapılan son antrenman sonrası açıklamalarda bulundu.
Avrupa Şampiyonası moduna girdiklerini belirten deneyimli oyuncu, “Bugün Berlin'e gideceğiz. Orada 2 tane daha idmanımız olacak. 2 gün daha hazırlanmak için fırsatımız olacak ama bu da artık son rötuşlar. İtalya maçının hazırlıklarını yapacağız. Zaten tanıdığımız oyuncular ama sistemi görmüş olacağız ve cumartesi günü Allah'ın izni ile şampiyona başlayacak. İlk maç bizim için çok önemli. İtalya maçı bana göre gruptaki iyi maçlardan bir tanesi. O yüzden galibiyetle ayrılmak istediğimiz bir maç. Grup zor zaten, herkes bunun farkında ama bu gruptan da çıkabilirsek önümüz açık. Sonuçta herkes kadar şansımız var bizim de. İyi de hazırlandık. Bir iki sakatlık dışında iyi bir hazırlık dönemi geçirdik” dedi.
“İYİ BİR KİMYA OLUŞTURDUK”
Şampiyonada zor bir grupta olduklarını vurgulayan Savaş, “Neredeyse bütün takımlar olimpiyatı geçtim, madalya adayı. O yüzden kolay olmayacak ama biz de bu takımlardan bir tanesiyiz. Belki de diğer takımlara göre genç bir kadro ama herkes elinden gelenin en iyisini yaparak bu açığı kapatacaktır. Bu hazırlık döneminde iyi bir kimya oluşturduk. Buradaki en önemli şey maçlarda çıkıp oynayabilmek. Kağıt üzerine baktığında belki biz grupta 5'inciyiz, belki 4'üncüyüz. Ama çıkıp sahada oynamadıktan sonra kağıt üzerindeki şeyler hiçbir şey ifade etmiyor” diye konuştu.