SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Felipe Melo, önceki gün resmen Inter'e transfer oldu. 2011 yazında Juventus'tan kiralanan 2013'te bonservisi alınan Melo, 4 yıl sonra İtalya'ya geri dönme kararı aldı.

Brezilyalı oyuncu 4 sezonda 3 şampiyonluk elde ederken, futboluyla herkesi kendine hayran bıraktı. Melo işin psikolojik yönünü de çok oynuyordu. Galatasaray’ın derbi kaderini değiştiren sambacı, zaman zaman agresifliğin dozunu kaçırdı ama büyük iz bıraktı. Melo, taraftarın gözünde sonsuza dek efsane olarak kalmayı garantiledi.

8 KUPA KAZANDI

Felipe Melo Galatasaray'da 4 sezon forma giydi. Bu süreçte sarı-kırmızılılar 12 kupa için mücadele etti. Ve Melo, bunların 8'ini kucaklamayı başardı. Sambacı böylece Türk futbol tarihinin en çok kupa kazanan Brezilyalı oyuncusu oldu. Efsane kaleci Taffarel ve Fenerbahçe'de başarıdan başarıya koşan Alex de Souza 6'şar kupa almışlardı.

“ŞİKEYİ KONUŞUN”

Melo saha dışında verdiği demeçlerle de Galatasaray taraftarının gönlünü fethetti. Aziz Yıldırım hakkında atılan bir tweeti RT ettiği için bile ceza alan Melo, yine de kimseden sözünü sakınmadı. Brezilyalı'nın, “Sürekli benden bahsedenler benim hareketlerimi tartışanlar var. Artık şikeyi ve ırkçılığı konuşun” şeklindeki sözleri büyük yankı buldu.

“ARTIK TARAFTARIM”

Melo instagram hesabından yazdığı mesajla taraftara veda etti. Yıldız isim, “4 yıllık tutku, zaferler, ortak aşk ve mükemmel hatıralar. Bunların hepsi kalbimde. Galatasaray, seni ve taraftarımızı hiç unutmayacağım. Bu bir veda mesajı değil, tekrar görüşürüz mesajı. Galatasaray bir taraftar kazandı” dedi.

Melo'nun eşi Roberta da “Galatasaray'ı çok sevmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:36,