SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Ali Erten, “Bütün hedefimiz, hayalimiz ve çabamız bir sonraki sezon en azından ikinci yarıyı kendi stadımızda oynamak” dedi.

Erten, şube sorumlularıyla Mavişehir’deki kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, yeni yönetim kurulu olarak 90. günlerini geride bıraktıklarını söyledi. Futbol takımına yönelik olarak bu süreçte 6 kez transfer yasağı geldiğini, yaklaşık 5 milyon liralık ödemeyle bu yasakları kaldırdıklarını kaydeden Erten, 22 icra dosyasını ödeme yaparak kapattıklarını, şu anda transfer yasağının olmadığını ancak ikinci yarıya kadar tekrar bir yasak gelebileceğini açıkladı.

Erten, puan silme ve para cezasına maruz kalmamak için ulusal kulüp lisans belgesi almak üzere ciddi bir çalışma yürüttüklerini, sezonu kapsayacak forma reklamları konusunda görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.

– Stat

Karşıyaka’ya yapılacak 10 bin kişilik salon konusunda yer belirleme çalışmalarının tamamlandığını, bu yerler için avan mimari proje çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Erten, stat inşaatı için eski stat ve binaların yıkımlarının bittiğini söyledi.

Erten, stadın bir an önce bitirilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Tapu birleştirme işlemleri tamamlandı ve yeni tapular çıktı. Belediye adına düzenlenen tapunun, stat yapımı amaçlı olarak Spor Bakanlığı’na tahsisi konusunda bakanlıkça belediyemize resmi müracaat yapıldı. Bu konuda belediye meclisimizin kararı bekleniyor. Dosya, dün itibarı ile komisyonlara gönderildi. Bir kaç güne kadar zemin iyileştirme ve kazık işlemleri başlayacak. Bunlar yaklaşık 4-5 ay sürecek. Bu süreden sonra üstyapıları görmeye başlayacağız. Stat inşaatımızla ilgili olarak artık çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki olumlu yönde ve geri dönülmez noktaya geldik. Bütün hedefimiz, hayalimiz ve çabamız bir sonraki sezon en azından ikinci yarıyı kendi stadımızda oynamak.”

Futbol şubesine sponsor olan Erdal Acar’la bir sorunlarının olmadığını kaydeden Erten, bu birlikteliği uzun vadeli, kalcı ve sürdürülebilir hale getirmek istediklerini o nedenle kendileriyle bir sözleşme yapmak istediklerini söyledi.

– Şube sorumluları

Futbol şube sorumlusu Osman Kırkpınar, bundan sonra maçlarını oynayacakları Atatürk Stadı’nda daha başarılı olacaklarını belirterek, bu sezon 21 transferle yeni bir takım kurduklarını kaydetti.

Son olarak kadrolarına kattıkları Mehmet Akgün ve Engin Baytar’ın sezon başı kampı yapmadığını hatırlatan Kırkpınar, “Milli maç arası bize yarayacak. Mehmet ve Engin, Boluspor maçından kadromuzda olabilir diye düşünüyorum. Engin Baytar bize artık saha içindeki performansının ön planda olacağını aktardı” dedi.

Kırkpınar, yaptıkları 21 transferin maliyetinin 17 milyon lira civarında olduğunu, bunun 7 milyon lirasının kulüple, geri kalanın futbol şubesine sponsor olan Erdal Acar’la ilgili olduğunu söyledi.

– Taner Ustaoğlu

Basketbol şube sorumlusu Tamer Ustaoğlu da takımın 3 haftadır çalışmalarını sürdürdüğünü, bunun son 10 gününün tam kadro gerçekleştiğini kaydetti.

Takımın yarın Uşak Sportif’le bir hazırlık karşılaşması yapacağını belirten Ustaoğlu, “Daha sonra seri şekilde hazırlık maçları oynayacağız. Bu süreçte takımı biraz daha yakından göreceğiz. Standart olarak kurulmuş en iyi takımlardan biri. Elbette bir de uyum yönü var. Bunu da teknik heyetimizin ve hocamızın gayretiyle aşacağımıza inanıyorum” dedi.

Ustaoğlu, geçen sene yaşadıkları şampiyonun ardından beklentilerin yüksek olduğunu belirterek, “THY Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek 4 takımdan birisiyiz ancak diğer 3 ekibin imkanları ile bizimkisi arasında dağlar kadar fark var. Bu sene bütçemizi yükseltsek de Avrupa Ligi’ndeki en düşük bütçeli takımdan birisiyiz” diye konuştu.

THY Avrupa Ligi maçlarını nerede oynayacaklarının henüz netleşmediğini ancak Karşıyaka Arena’yı iyileştirme çalışmalarının başladığını aktaran Ustaoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun getirdiği transfer yasağıyla ilgili olarak da “Bu çok büyük bir rakam değil. Ceyhun Altay’ın geçen sene bizim kayıtlarımıza göre 130 bin lira alacağı var, ama onlar bizden 180 bin lira talep ediyor. Federasyondan gelen yasak da 93 bin lira” dedi.

Voleybol şube sorumlusu Ali Talak da transfer çalışmalarını tamamladıklarını, 2 yabancı oyuncuyla güzel bir takım kurduklarını kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:14:24,