SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER

Galatasaray transferin son gününde Borussia Dortmund’dan Kevin Grosskreutz’ü kadrosuna kattı ama yaşanan ufak bir rötar işi krize soktu.

Sarı-kırmızılılar, transfer döneminin Türkiye için son anı olan pazartesi gecesi 00.00'dan önce Grosskreutz’ün evrak kopyalarını FIFA'ya gönderme konusunda sıkıntı yaşadı. iddialara göre tüm resmi işlemler 23.55'te tamamlandı ve FIFA'nın global düzeyde kullandığı Transfer eşleştirme Sistemi'ne (TMS) girildi. Ancak sistemdeki yoğunluk nedeniyle 48 saniyelik bir rötar yaşandı ve bilgiler 1 eylül 00.00.48'de FIFA'ya ulaştı.

KAP’A BİLE BİLDİRDİLER

Galatasaray, transferde herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı konusunda hemfikir. Hatta transferin maddi detayları bile KAP'a bildirildi. Konuyla ilgili dün akşam da Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) bir açıklama geldi. TMS'nin kulüpler tarafından kullanılan ve TFF ile FIFA tarafından denetlenen bir sistem olduğu vurgulanırken, iddia edildiği gibi Galatasaray'ın bu transfer için TFF'ye herhangi bir dosya göndermediği, bu nedenle TFF'nin de FIFA'ya hiçbir evrak yollamadığı belirtildi.

Durumun FIFA'nın ilgili birimlerine iletildiği ve kararın birkaç güne verileceği açıklandı.

Yayınlanma Tarihi:08:23,