SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Daha önce 2013-2014 sezonunda görev aldığı Gençlerbirliği ile sezon sonuna kadar anlaşan teknik direktör Mehmet Özdilek, Başkent ekibi ile sözleşme imzaladı.

Tekrar Gençlerbirliği’nde çalışacak olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Özdilek, başkent temsilcisindeki ilk döneminde çok sağlıklı 7 ay geçirdiğini belirterek, Türk futbol tarihinin en köklü kulüplerinden biri olması nedeniyle bu tercihi yaptığını söyledi.

Kırmızı-siyahlı takımı daha yukarı taşımak için çalışacaklarını vurgulayan ‘Şifo’ lakaplı çalıştırıcı, “Tüm mesaimizi Gençlerbirliği’ni daha iyi yerlere getirmek için harcayacağız. Ümit ederim ki takımı, bıraktığımız noktadan daha ileri noktaya taşırız” dedi..

‘ŞİFO’NUN EKİBİ’

Özdilek’in Geneçlerbirliği’nde yardımcılıklarını, Sedat Karabük, Yusuf Tokaç, Şenol Fidan, Erdinç Erol, İlker Kıreker ve Servet Çavuşoğlu yapacak.

Başkent temsilcisi, “Şifo”nun ilk döneminde 28 maçta 13 galibiyet, 5 beraberlik ve 10 mağlubiyet almıştı. Kırmızı-siyahlı ekip, 9. haftada takımın başına geçen Özdilek yönetiminde 2013-2014 sezonunu 45 puanla 9. sırada bitirmişti.