SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon kiralık olarak forma giydiği Bursaspor’da sergilediği performan ile dikkat çeken ve sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan Fernandao, kariyer planları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Dergisi’nin eylül sayısına konuşan Fernandao, eğer fırsatı olursa Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda oynamanın kendisi için keyif verici olacağını söyledi. Brezilya Milli Takımı’nda oynamayı hiçbir düşünmediğini de belirten Fernandao, şunları ifade etti:

“Bursaspor’a geldiğim ilk günden bu yana performansımı üst düzeyde tutmaya çalıştım. Hedefim; Türkiye’nin en büyük takımlarında forma giymekti. Bunu da başardım. Şu anda Türkiye’nin en büyük ve en önde gelen takımlarından birindeyim.”

“FİNALE KADAR GİDEBİLİRİZ”

Bursaspor’da ‘Gol Kralı’ olduğunu ve bu başarısını Fenerbahçe’de de devam ettirmek istediğini anlatan Fernandao, UEFA Avrupa Ligi ile ilgili “İyi bir antrenöre ve iyi oyunculara sahibiz ve Fenerbahçe’yi iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz. UEFA Avrupa Ligi’nde çok iyi yerlere gelme şansımız var. Finale kadar gidebiliriz. Ben o ışığı görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’yı öven sarı-lacivertli futbolcu, “Vitor Pereira, her oyuncuya eşit mesafede olduğunu hepimize hissettiriyor. Ne istediğini bilen ve bize de bunu aktarabilen bir antrenör. Aynı dili konuşuyoruz ve bunun benim için bir avantaj olduğuna inanıyorum” şeklinde ifadeler kullandı.