SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) elemelerinde cuma günü Arnavutluk’u ağırlayacak Danimarka’nın Fenerbahçe’de top koşturan savunma oyuncusu Kjaer, ülkesinin Metroxpress gazetesine, Fransa’nın Lille takımından Fenerbahçe’ye transfer olduktan sonra yaşadıkları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kjaer, futbolun, Türkiye’deki insanların hayatında önemli yer tuttuğunu belirterek, “Fenerbahçe taraftarının beni karşılaması ve gösterdiği ilgi, hayatımda bir ilk. Bunlar, Lille veya başka bir yerde yaşadıklarımla kıyaslanamaz. Futbolun burada hayatın bir parçası olduğunu biliyordum. Fakat ben veya ailemin, evin kapısından dışarı adım attığı anda medyanın takibinde olacağını beklemiyordum” ifadelerini kullandı.

Özellikle Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ta oynayan futbolcuların basın tarafından sürekli takip edildiğini anlatan 26 yaşındaki futbolcu, “İnsanların kendilerini tuttukları takımlara bu denli adadıklarını görmek harika bir şey. Bazıları için olay, takım tutmaktan çok daha ötesinde” yorumunu yaptı.

İstanbul’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu aktaran Kjaer, kentin havası ve yemeklerini çok beğendiğini de sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:22:18,