SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldızlar oyunu

1 Eylül 2015

Hocaların hocası rahmetli Coşkun Özarı bir sohbetimizde şunu söylemişti bana: “İyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Bir teknik adamın kadrosunda sadece sıradan futbolcular olursa ne yaparsa yapsın, istediği taktiği de versin, sonuç alamaz. Ama kadrosunda yıldızlar olursa hem takımı seyir zevki verir hemde hedefine ulaşır.” Örnek olarak da Hagi'yi göstermişti. Bu sezona girerken takımlarımız yıldızlara yöneldiler daha çok.

Galatasaray'da zaten bir dünya yıldızı vardı: Sneijder. Fenerbahçe, Nani, Van Persie gibi isimleri sundu bize.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, paslanmaya bırakılmış Oğuzhan'ı parlattı, yeteneklerini fizik gücünü artırarak hatırlattı.

Antalyaspor'da Eto'o klasını zaten ilk iki haftada kanıtlamıştı. Eskişehirspor'da Gekas'tan gözünü ayıramıyor kimse; “Dur bakalım ne yapacak” diye. Trabzonspor da elinden geleni yaptı transferde, diğer kulüpler de.

Şimdi görüyoruz işte. Futbolumuzun seyir zevki artmadımı? Yıldızlar maç kazandırmıyor mu? Nani'yi izlediniz. Oğuzhan'ı da. Ya Sneijder ve diğerleri. Süper Lig, sahiden de süper olma yolunda. Coşkun abinin dediği gibi. Futbol bir yıldızlar oyunudur. Yıldızlarını en iyi kullanan da hedefi 12'den vurur.

HAFTANIN TAKIMI: BEŞİKTAŞ

YOK öyle, böyle! Kıvırmasın hiç kimse! Futbolsa futbol, asistse asist, bitiricilikse bitiricilik, golse gol. Hep ORTASI yok bu takımın. Ya dört dörtlük ya da sıfıra sıfır elde var sıfır. Bu hafta sadece bir maçta gösterdi bunu. Gaziantep'te önce durdu sonra vurdu. Bu kadar zorlu bir deplasmandan böylesine görkemli bir skorla ayrılmanın tadına doyulur mu? Şu bir gerçek. Beşiktaş dört dörtlük oyununu her maça yansıtırsa ne ala. Bunu gerçekleştirmek de senin için zor olmasa gerek Şenol hoca.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: NANI

ADAM futbola yeni başlamadı. Arkasında iyi bir kariyer var. Ama bizde adettendir ya, hemen salladılar. Yok efendim bu nasıl yıldız, yok efendim bundan bir şey olmaz. Öyle mi? O zaman alın size Nani. Antalyaspor'u neredeyse tek başına yendi. Hele 90+7'de attığı gol. Ustalık işte böyle bir şeydi. Nani Nani Nani. Kuvvetli bir alkışı hak etmedi mi?

HAFTANIN KARMASI

Lukac, Zeki, Soro, Oboabona, Uğur, Atiba, Oğuzhan, Doka, Sneijder, Van Persie, Nani

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek