SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

amkspor.com / DIŞ HABERLER Real Madrid ile Manchester United, David De Gea’nın transferi için 40 milyon Euro artı Keylor Navas karşılığında anlaştı.

Ancak Manchester United dün gece saat 24:00'te transfer döneminin dolduğu İspanya'da gerekli belgeleri bir dakika geç attı. Böylece bitti denilen transfer sadece 60 saniye farkla yatmış oldu. Ayrıca İspanyol basının iddiasına göre, İngiliz kulübünün gönderdiği dosya formatı, Real Madrid kulüp binasındaki bilgisayarların işletim isteminde açılmadı.

Bu transfer gelişmesiyle yorum yapan gazeteciler ve taraftarlar, Manchester United’ın intikam aldığını da savundu. Geçtiğimiz sezonlarda Fabio Coentrao’nun belgelerini geç yollayan Real Madrid, Portekizli futbolcunun Ada’ya gitmesini engellemişti.

Konuyla ilgili olarak Real Madrid'in bugün İspanya Futbol Federasyonu'na transfere onay vermesi için başvuruda bulunması bekleniyor. Real Madrid, Manchester United ve başarılı kalecinin menajeri Jorge Mendes, bir dakika farkla gerçekleşemeyen transferden ötürü sorumlu tutuldu. Konunun bugün netliğe kavuşması bekleniyor. Konu ile ilgili kararı ise UEFA verecek.

Yayınlanma Tarihi:08:24,