SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zeki Yıldırım!

31 Ağustos 2015

FENERBAHÇE Van Persie'nin etkili oyunu ve güzel asistiyle ilk golü buldu. Van Persie sadece golcü olmadığını aynı zamanda da asistleriyle de etkili olacağını gösteriyor. Sarı-lacivertliler ilk yarı boyunca çoğunlukla rakip kaleye sol kanattan indi. Oyun genelde o bölgeden kuruldu ve Van Persie de bunları değerlendirmeye çalıştı. Böyle maçlarda çilingir oyuncuların etkili olursa zaten maçı çevirirsin. Antalya, F.Bahçe için kolay lokma değildi ama deyim yerindeyse ‘çilingir' oyuncuların formdaysa maçı kazanmamak işten bile değil. Dün de Nani hem çok güzel goller attı hem de çok koştu.

ANTALYASPOR, sabırlı oynadı, fırsat bulursam 1 tane atayım, üstüne yatayım görüntüsündeydi. Nitekim bunu da yakaladılar. Ancak başaramadılar. Başaramazlardı da. Çünkü sahada çok kötü bir hakem yönetimi vardı. Bülent Yıldırım, verdiği ve vermediği kararlarla karşılaşmanın önüne geçti. Maçın başından sonuna kadar yaklaşık 10-12 tane dönerli taktik faul yapan Zeki Yıldırım'a bir tane sarı kart bile çıkaramadı. Yahu kardeşim, sen nasıl profesyonel hakemsin? Sen bunları nasıl çözemezsin. Zeki'ye bütün tribünler ve F.Bahçeli oyuncular tepki koydu, sen bunu çözemedin.

ONU geçtik bir de üstüne maç 1-0 giderken, rakip ceza alanı içinde Nani'ye yapılan bariz penaltı ve kırmızı kartlık pozisyonu devam ettirdin. Bu nasıl bir hakemliktir? Sen göremiyorsun, yardımcı çizgi hakemin de mi göremiyor? Orada bir faulden öte bir tekvando, karate karışımı bir müdahale vardı. Tabii oyun devam ettikçe o pozisyonda hata yaptığının farkına vardı. Ve bunu telafi etmek için öylesine bir düdük çaldı ki, bunun faulle uzaktan yakından ilgisi yoktu. Ve o da gitti, gol oldu. Yani Yıldırım bu kararlarıyla maçın sonucuna direkt etki etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek