SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nani Nani Nani

31 Ağustos 2015

Fenerbahçe Kadıköy'de bir başka oynuyor. Sarı-lacivertli yönetim, hiçbir maddi fedakarlıktan kaçınmadan yıldızlarla dolu bir kadro oluşturdu, takımın çehresini tamamen yeniledi ama bence en büyük transfer taraftar oldu. Geçen sezon derbilerde bile dolmayan tribünler artık tıklım tıklım. Her şeyden önemlisi taraftar takımı itiyor, coşturuyor. Sarı lacivertli ekibin bu sezon iç sahada oynadığı 3 resmi maç da birbirinin kopyası gibiydi. Eskişehir ve Atromitos maçlarının ardından dün Antalyaspor önünde de inanılmaz baskılı oynadı. Antalya hücuma çıkmakta bile zorlandı. Takımın isteği ve hırsı üst seviyede ancak taktiksel disiplin anlamında aynı şeyleri söylememiz mümkün değil.

Organizasyon anlamında Fenerbahçe'nin ciddi sıkıntıları var. Özellikle hücum organizasyonlarında Nani ve Diego'nun ayağına bakıyorlar. Topu iyi çeviriyorlar ancak final paslarında ve alan boşultmalarda zaman zaman sorun yaşıyorlar. Lazar Markovic'in takıma monte edilmesi sonrası açıkçası nasıl bir Fenerbahçe izleyeceğimizi ben de merak ediyorum.

Bence Ozan Tufan'ın da 11'e monte edilmesi şart. Göbekten dikine oynayan, rakibi delebilecek oyuncu ihtiyacını Ozan'ın karşılayacağını düşünüyorum. Robin Van Persie'nin klasını tartışmak bile saçmalık. İlk goldeki asisti muazzamdı. Fernandao'nun oyundan çıkmasının ardından ceza sahası içinde daha çok topla buluştu. Ancak gereksiz zorlamaları nedeniyle bence takımını en az 2 golden etti.

Nani'ye ise ayrı bir paragraf açmak lazım. Oynadıkça tempo kazanıyor, kendini buluyor. Sağda, solda, forvet arkasında… Kısacası dün hücum hattında ayak basmadık yer bırakmadı. Pres yaptı, top kaptı. İlk golde pozisyonu müthiş süzdü. Van Persie ile Manchester United'dan birbirlerini iyi tanıdıklarından dolayı Nani için gol rahat oldu. İkinci goldeki frikiğine ise şapka çıkarılır. Fenerbahçe'ye 3 puanı hediye etti.

Bu takımın zamana ihtiyacı var. Haftalar ilerledikçe oyuncular birbirini takıyacak, sistem oturacak. Fenerbahçe, bu hırs ve mücadeleyle iç sahada zor puan kaybeder. Dün yenilen gol ise tamamen bireysel hatadan kaynaklıydı. Hakem Bülent Yıldırım ise bence Nani'ye yapılan net penaltıyı vermedi. Fenerbahçe dün puan kaybetseydi, Yıldırım çok tartışılacaktı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek