SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Fiorentina’dan transfer ettiği Alman yıldız Mario Gomez, ilk kez ilk 11’de forma giydiği Gaziantepspor maçında beklenenin altında kaldı.

Henüz hazır olmadığı gözlenen Gomez’in buna rağmen istekli futbolu teknik heyeti sevindirdi. Henüz yüzde 30 kapasite ile oynadığını söyleyen golcü futbolcu, performansı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Uyum sürecini atlattım, ancak halen kendimi görmek istediğim seviyede değilim. Biraz daha zamana ihtiyacım var. Lige verilen milli arayı bu anlamda çok iyi bir şekilde değerlendirip, Başakşehir ile oynayacağımız maçta herkese gerçek Gomez’i göstermek istiyorum.”

KANATLARDAN ŞİKAYETÇİ!

Bu arada teknik direktör Şenol Güneş, Gomez ile özel bir toplantı gerçekleştirdi. “Hızlı oynuyoruz. Sen de buna alış” diyen Güneş’e kanatları şikayet eden Alman yıldızın “Almanya’da kanat oyuncusu top ayağına geldiği anda içeri keser. Biz forvetler de bunu bilir ve içeri hareketleniriz. Ancak şimdiki takım arkadaşlarım topu durduruyorlar ve geç kalıyorlar. Ben de pozisyonumu kaybediyorum” dediği öğrenildi.

Sabah