SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir yıldız resitali

31 Ağustos 2015

Fenerbahçe, Parreira'nın göreve geldiğinden beri tarif ettiği gibi “agresif” başladı. Üstelik Mehmet Topal defansın önünde kalırken, ikizi(!) Souza bu kez forvete yönelikti (Biz yazma, hoca oynatma inadından vazgeçmeyeceğiz anlaşılan).

Ama “çapa” apoletli Brezilyalı ilk 45'te kayboldu gitti. Oysa elde iki görevi aynı anda yapan OzanTufan varken, belli ki, Perreira öğrencisine yeni kimlik uyduruyordu. Buna rağmen, Diego'nun arayışları ve bu devrenin tartışmasız yıldızı Nani'nin sinyalleri golü işaret ediyordu. Gerçi ilk 10 dakikadan sonra tempo hızını kaybetmişti, ancak iki usta; Van Persie ve Nani'nin baş döndüren topsuz oyunları, Antalya'nın dengesini bozmaya yetiyordu.

Antalya her yolu tıkamaya çalışıyor, o zaman iş bireysel sihirbazlara kalıyordu. Nani yeni formasıyla en olumlu günündeydi. Ele avuca sığmıyor, saklanıyor, çalım yüzdesini yükseltiyor, oynuyor ve oynatıyordu.

Golde en çok onun hakkıydı ve hakkını aldı. Van Persie de pek eksik kalmıyor, süper kariyerinin kıvılcımları yetiyordu. Kısacası ilk devre istikrarlı olmasa bile Fenerbahçe'nin futbol çıtası bir karış daha yükselmişti.

Pek değişen bir şey yoktu ikinci 45 başlarken… Top yine Fenerbahçe'nin ayağındaydı. Kanatlarda fena işlemiyordu. Nani vitesi küçültmesine rağmen göze batmıyordu.

Ama skorun üzerine yatma yanlışı ve VanPersie'nin ezdiği gollük pozisyonlar (4adet) can sıkıyordu. Aslında Kjaer ile uyumlu görünen Ba'nın sakatlanıp çıkması, Kadlec'in girmesi bile pek risk oluşturmuyordu. Çünkü yüzde 62 topla oynama yüzdesine sahip bir takım karşısında Antalya pozisyon bulamamıştı.

Taa ki, 70. dakikaya kadar. Kadlec yumurtladı, tek şut gol oldu. Konuk ekibin bu cesareti, defansa baskı yapan tek adam Fernandao'nun çıkışından da kaynaklanmıştı. Oysa Volkan, Souza'nın yerine girebilirdi.

Ne hikmetse Alper'i, onun yerini aldı. Buna rağmen ev sahibi ayaklandı. Ve gecenin yıldızı Nani frikikle adını tabelaya yazdırdı.

Fenerbahçe'nin galibiyet hakkıydı. İkinci golü bulsa fark olurdu. Bizce Perreira'nın tartışmalı tercihleri kolay geceyi zora soktu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek