SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden Ankaragücü’nde başkan Mehmet Yiğiner, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular, kulübün 106. kuruluş yılı sebebiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Sarı-lacivertliler, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Yönetim ve futbolcular daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Başkan Yiğiner, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Ankaragücü kafilesi Anıtkabir ziyaretinin ardından kulübün Beşevler’deki tesislerine geçti.

İMZA TÖRENİ

Transfer yasağı askıya alınan Ankaragücü’nde 11 futbolcuyla sözleşme imzalandı. Beşevler’deki Ankaragücü Tesisleri’nde yapılan imza törenine başkan Yiğiner, yöneticiler ve futbolcular katıldı. Törende, Mehmet Yıldız, Emrah Bozkurt, Salih Sefercik, Göksu Alhas, Ömer Bozan, Sertan Vardar, Mustafa Öztürk, Murat Sözgelmez, Ferhat Odabaşı, Enes Kubat ve Adem Sağlam kendilerini başkent ekibine bağlayan sözleşmelere imza attı. Sedat Bayrak ise sağlık kontrolünde olduğu için törene katılamadı.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, transfer yasağının kalkması için güzel bir strateji izlediklerini söyledi. Bu gece saat 00.00’a kadar zamanları olduğunu ve başka transferler de yapabileceklerini belirten Yiğiner, “Gönül isterdi ki problemlerimiz olmasın. Bazı arkadaşlarımızla ön sözleşme imzaladığımız halde kamuoyuyla paylaşmadık. Transfer yasağının kalkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz, kolay olmadı. Şu an bir problem yok. Sadece camianın bizden şampiyonluk beklentisi var. Biz de yöneticiler ve futbolcular olarak özveriyle çalışarak bu beklentiyi karşılamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.