SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Maç öncesi bir puana razıydım’

Trabzonspor ile 2-2 berabere kalan Akhisar Belediyespor'da teknik direktör Cihat Arslan, maçtan önce beraberliği istediğini ancak ikinci golden sonra kaçan galibiyete üzüldüğünü belirtti.

Güncellenme: 22:45, 30/08/2015
‘Maç öncesi bir puana razıydım’

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, maç değerlendirmesinden önce Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutladıktan sonra, şehitlere rahmet ailelerine de başsağlığı diledi.

Karşılaşmanın güzel bir atmosferde oynandığını ifade eden Arslan, “Trabzon güzel bir deplasman. Maç öncesi zorlu geçeceğini tahmin ediyorduk, çünkü Trabzonspor çok iyi takım kurdu. Çok daha iyi yerlere gelecektir” şeklinde konuştu.

Arslan, rakipleri karşısında dik oynayarak galip gelmeyi hedeflediklerini anlatarak, şunları söyledi:

Oyunun belli bölümünde bunu tutturduk. İkinci gol profesyonel takımın yememesi gereken bir goldü. Maç öncesi bir puana razıydım. ‘Trabzon’dan bir puanla döneceksin’ deseler mutlu olurdum ama ikinci golden dolayı üzgünüm. Son dakikalarda yediğimiz baskı sonucu üçüncü golü kalemizde görebilirdik. Buradan 3-2’lik mağlubiyetle dönsek kahrolurdum.

Oyuncularını mücadelelerinden dolayı kutlayan Arslan, “Takım olma yolunda büyük mücadele veriyorlar. Canlarını dişlerine takıp oynuyorlar. Bu takıma karşı puan almak önemliydi. Mücadele güzeldi. Elimize gelen galibiyeti kaçırdığımız için üzülüyoruz” ifadelerini kullandı.