SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kırılma maçı

30 Ağustos 2015

Galatasaray Konya'da kırılma maçına çıktı. İlk iki haftada hayal kırıklığı yaratan 3 kupalı şampiyon, 3 puanı alıp lig yolculuğunda sıkıntıları rafa kaldırabilecek miydi? Galibiyet 4 golle geldi gelmesine ama takımın saha içi sıkıntıları bitmiş görünmedi. Galatasaray adına tabela ne kadar mutluysa da oyun genelinde futbol tatmin edici düzeyde değildi. Sarı kırmızılılar bir formalite maçı oynar gibi isteksiz, gönülsüz ve etkisiz göründü. Ancak usta ayakların üzerinde durmasını bildi. Sıkıntılı geçen son bölümde; hem de 10 kişi kaldıktan sonra; taraftarlar 2-1'e razı beklerken Sneijder'in usta işi golleri ile coştu.

Baskılı başladılar

Oyuna Galatasaray baskılı başladı. Ortaların prensi sabri'nin nefis kesmesine Burak'ın vurduğu akıllı kafayla da öne geçti. Gol sonrası takım kontrolü elinde tuttu. Oyunu rakip alana yığdı. Konyaspor top yapamadı. Melo'nun dönüşü, orta saha üstünlüğünde Galatasaray lehine fark yarattı belki ama Brezilyalı maç boyunca laubali top kayıplarına da imza attı. Chedjou'nun sakatlığı sonrasına denk gelen bölümde ise Konya sarı-kırmızılı kaleyi yoklamaya başladı. Meha'nın frikik golünde bu kez Muslera'nın yapacağı bir şey yoktu. İkinci Meha şutunda da Muslera dönüşünü bize izletti. Burak attığı golle rahatladı. attığından fazlasını bulacak kadar çalıştı.Üzerindeki baskıyı kırdı. Carole isabetli bir transfer olduğunu gösteren düzeydeydi. Aydınus'un izin verdiği (!) süreçte iyi oynadı. Telles gibi ileriye çıktığında geriye gelmeyi unutmadı. Hücum bölgesinde Podolski- Umut ağır kaldı. Orta sahaya katkıları yok denecek kadar azdı. Özellikle Umut çok top kaybetti.selçuk yalnız kaldı.savunmada Chedjou çıkana kadar oyuna katkı koydu. Semih maç kondüsyonunu kazanmış gibi oynadı. Hakan Balta sakin bir ustaydı. Maçın ustası ise Sneijder oldu.10 kişi kalmış Galatasaray'a can veren gol vuruşlarını çok klas yaptı.Maça imzasını attı.yönetime de mesaj gönderdi.

Olmadı Aydınus!

Maçın hakemi Aydınus Carole'in karşısında kartlarını kolay çıkardı. Carole-Ali Turan buluşmasında aslında faulu yapan Konyalı oyuncuydu. Fırat hoca bir çok pozisyonda olduğu gibi takdir haklarını ev sahibi lehine kullandı. İnce düdükler çaldı. Galatasaray'ın kendi yarattığı sorunları aşmak zorunda.alınan 3 kupa ve başarı, bu yıl Galatasaray'da güç kavgasına dönüştü. Prandelli ile dibe vuran organizasyon; Hamza hoca ve oyuncuların kenetlenmesi ile 4. yıldızla doruğa ulaştı. Kupalarla taçlandı, ancak beraberinde de ego çatışmasını getirdi. asıl olan Galatasaray iken, kişisel çekişmeler ön plana çıktı. Galatasaray'ın sorunu bu. Herkes şapkaları öne çıkarıp, 3 kupa sarhoşluğunu bir kenara bırakmalı. yönetim de bu konuda sahaya inmeli. Hamza hoca takıntılarını kenara koymalı. Konya'da olduğu gibi. Kenetlenme sızıntıları önler.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek