SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdoğan’dan Moussa Sow’a telefon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegalli futbolcuyu Dubai yolculuğu öncesi aradı, hem başarı dileklerini iletti hem de centilmenliği ve örnek sporculuğu için teşekkür etti

Güncellenme: 10:25, 29/08/2015
Erdoğan’dan Moussa Sow’a telefon!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Fenerbahçe kariyeri sona eren Moussa Sow arasında duygusal bir telefon görüşmesi geçtiği kaydedildi.

Erdoğan, efendi kişiliği, örnek sporculuğu ve centilmen tavırları ile Türkiye’de taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin beğenisini kazanan Senegalli futbolcuya Dubai yolculuğu öncesi başarı dileklerini iletti.

Erdoğan’ın, daha önce sık sık görüştüğü Sow’la telefon görüşmesinde; yeni takımı Al Ahli’de başarı dilediği ve “Türkiye’de önemli izler bıraktın. Hem futbol yeteneklerin hem de insani vasıflarınla birçok meslektaşına örnek oldun. Bize kattığın değerler için teşekkür ediyorum. Dilerim yolun yeniden Türkiye’ye düşer. Yeni takımında başarılar diliyorum” dediği bildirildi.

Ağlama oğlum

Sow dün kulüp binasına da giderek başkan Aziz Yıldırım ile vedalaştı. Yıldız oyuncu, “Bir yanım gidiyor, bir yanım burada kalıyor. Bu taraftarı kalbimde taşıyacağım. Bazen öyle hatalar yapıyordum ki bana verilen desteğe şaşırıyordum. ‘Neden’ diyordum demek ki beni çok sevdiler” diye konuştu. Yıldırım, gözyaşlarına dayanamadığı Sow’u teseli etti: “Ağlama oğlum neden ağlıyorsun. Seni herkes seviyor, bizler seviyoruz. Bu kapı sana her zaman açık. Tatillerde gel, futbolu bırakınca gel.”

Sabah