SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tülin Okumuş Ekiz Yumurta Foça’da

Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nin şampiyonluk adaylarından Ekiz Yumurta Foça Basketbol kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Yeşil Beyazlılar son olarak geçtiğimiz sezon AYK’da başarılı bir sezon geçiren Tülin Okumuş’la anlaştı.

Güncellenme: 10:54, 28/08/2015
Tülin Okumuş Ekiz Yumurta Foça’da

Ekiz Yumurta Genel Müdürlüğü'nde yapılan törende Foça temsilcisinin Başkanı Hamdi Ekiz “Bizim bu sezonki olmazsa olmazımız şampiyonluk. Tülin'in de takımımıza renk katacağını ve başarımızda büyük payı olacağını düşünüyoruz. Kendisine hoş geldin diyoruz” şeklinde konuştu.

ekiz2

Antrenör Erman Okerman ve Ekiz Yumurta camiasına kendisini bu oluşuma dahil ettikleri için teşekkür eden Tülin Okumuş, Foça halkını da şampiyonluk yolunda kendilerini desteklemeye davet etti.

Tülin Okumuş Kimdir?

Güre Belediye altyapısından yetişen Tülin Okumuş bugüne kadar Antalya Yıldızları, Mersin Kurtuluş, Alanya Belediye, Edremit Belediye, Burhaniye Belediye ve Tarsus Belediye forması giydi. Burhaniye ile üç, Edremit ve Tarsus ile birer kez olmak üzere toplamda beş defa Kadınlar Basketbol 2. Ligi şampiyonluğu yaşadı.

AYK'da geçen sezon 13 maça çıkan Tülin 21 dakika ortalamayla sahada kaldı ve 7 sayı, 2.76 ribaund, 1.92 asist ortalamalarıyla oynadı.

ekiz3