SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü’nün transfer yasağı

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Ankaragücü'nün başkanı Mehmet Yiğiner, sarı-lacivertli kulübün transfer yasağının kaldırılmasına ilişkin taraftara ve camiaya bekledikleri müjdeyi vereceklerini belirtti.

Güncellenme: 18:18, 28/08/2015
Ankaragücü’nün transfer yasağı

Ankaragücü Kulübü’nden yapılan açıklamada, kulübün 2015-2016 sezonunda şampiyon olarak PTT 1. Lig’e çıkmayı hedeflediği ifade edildi.

Açıklamada, transfer yasağının kaldırıldığı müjdesinin en geç 31 Ağustos Pazartesi günü verileceği kaydedildi.

Yiğiner’in, yasağın kaldırılmasına engel olan problemli dosyaları çözdüğü belirtilen açıklamada, “Son olarak kulübümüzden alacaklı Stefan Senecky ve Uğur Uçar ile anlaşan başkanımız, iki futbolcudan da muvafakat aldı” denildi.

Yiğiner’in “Senecky ve Uçar’ın alacaklarının tamamını ödeyerek bu dosyaları kapattık” ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Üzerinde çalıştığımız ve sonuçlandırma aşamasına getirdiğimiz bir-iki dosya kaldı, taraftarlarımız endişe etmesin. Bu akşam ya da en geç pazartesi günü transferin önünde hiçbir problemli dosya kalmayacak. Taraftarlarımıza ve camiamıza bekledikleri müjdeyi vereceğiz. Ankaragücümüzün dirilişine herkes hazır olsun.”