SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor otizmli çocukları unutmadı!

Bursaspor Basketbol Takımı sporcuları, Doğa Koleji'nde, Renk Otizm Derneği tarafından düzenlenen yaz spor okullu öğrencileri ile bir araya geldi.

Güncellenme: 13:28, 27/08/2015
Bursaspor otizmli çocukları unutmadı!

Bursaspor’un basketbol takımı antrenör ve oyuncuları, yaz spor okulu kapsamında başta basketbol olmak üzere çeşitli faaliyetleri tamamlayan otizmli çocuklar için düzenlenen sertifika törenine katıldı.

Bursa’daki özel kolejde düzenlenen etkinlikte konuşan Renk Otizm Derneği Başkanı Ferhan Özvatan, bir ay süren yaz kampının otizmli çocuklar için oldukça verimli geçtiğini söyledi.

Çocukların kamp sürecinde Bursaspor Basketbol Takımı antrenör ve oyuncularıyla bir araya geldiğini, ayrıca müzik, resim ve diğer etkinliklere katıldığını anlatan Özvatan, “İlk kez düzenlediğimiz bu etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür ediyorum. Bu etkinlik otizmli çocuklarımızın gelişimi açısından oldukça faydalı geçti” dedi.

Etkinliğin düzenlendiği kolejin bölge sorumlusu İlknur Özergün de organizasyonun hem kendileri hem de çocuklar açısından oldukça keyifli geçtiğini belirtti. Yaz kampının yanı sıra kolejde okuyan öğrencilerin otizmli çocuklara gönüllü ablalık ve ağabeylik yaptığını dile getiren Özergün, “Çok güzel etkinlikler düzenlendi. Kampın bitmesine otizmli çocuklarımız çok üzüldü. Önümüzdeki süreçte bu tür etkinlikleri devam ettireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bursaspor Basketbol Takımı Antrenörü Şemseddin Baş ise spor kulüplerinin bu tür sosyal projelere daha fazla daha fazla destek vermesi gerektiğini bildirdi.

Etkinlikte hazır bulunan Bursaspor Basketbol Koordinatörü Murat Konuk ile oyuncular Serhat Kavut ile Salih Ulaşan, otizmli çocuklarla birlikte basketbol oynadı.