SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“BM” Bursaspor!

Timsah, ligin en renkli takımı olmaya aday. Bursa’nın yenilenen kadrosunda Japonya’dan Peru’ya, Belçika’dan avustralya’ya kadar 13 farklı ülkeden 14 yabancı futbolcu yer alıyor.

Güncellenme: 09:14, 27/08/2015
“BM” Bursaspor!

amkspor.com / Bursaspor, yeni sezonun en renkli kadrolarından birine sahip. Transfer atağına kalkan ve takımın çehresini büyük oranda değiştirenz yeşil-beyazlı ekipte yabancı futbolcuların uyrukları dikkat çekiyor.

Timsah'ın kadrosunda 14 yabancı uyruklu futbolcu 13 ayrı ülkeden gelmiş durumda. Bir anlamda Birleşmiş Milletler'i andıran kadroda Japonya'dan Peru'ya, Belçika'dan Avustralya'ya kadar birçok ülkeden futbolcular var. Bu futbolculardan 8'i Avrupa, 2'si Güney Amerika, 2'si Afrika, 1'i Asya, 1'i de Avustralya kıtasından.

Türk  pasaportuyla oynayan Aziz Behich, Avustralya Milli Takımı forması giyiyor. Çek yıldızlar Tomas Sivok ve Tomas Necid dışında aynı ülkeden yabancı bulunmuyor.

Perulu Advincula, Kamerunlu Dany, Makedon Merisha, Japon Hosogai, Fildişili Traore, Şilili Jorguera, Slovak Stoch, İspanyol Cuenca, Macar Dzsudzsak ve Belçikalı De Sutter, yeşil-beyazlı ekibe başarıya ulaştırmak için ter dökecek.

Bu oyuncuların büyük bölümü İngilizce konuşuyor ama takımın tercümanları da sezon boyunca bir hayli yorulacak.

Screenshot_3_600x408