SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rüştü Reçber’e göre Muslera hatalı değil!

Lig TV'de yorumculuk yapan Rüştü Reçber, Torje'nin Muslera'yı uzaktan avladığı golde Galatasaraylı kalecinin hatası olmadığını söyledi.

Güncellenme: 11:01, 26/08/2015
Rüştü Reçber’e göre Muslera hatalı değil!

Lig TV’de yayınlanan 10. saha programında Fernando Muslera’nın Osmanlıspor maçında Torje’den yediği golü, Türk futbolunun efsane file bekçisi Rüştü Reçber değerlendirdi.

Reçber, Muslera’nın pozisyon gereği doğru yerde durduğunu ve kalecilerine geometride çalıştığını belirterek; “Bu gol akıl ürünü bir gol zaten. Torje diyor ki, ben orta yapacağım! Bu görüntüyü Muslera’ya veriyor. Muslera’nın pozisyonu doğru, kimse bana yanlış yer aldı demesin bana” dedi.

Sarı-kırmızılı file bekçisinin golde topun kurbanı olduğunu belirten Rüştü Reçber, “Galatasaraylı kaleci çok doğru yerde duruyor. Torje şutu attı ve golü buldu. Muslera yanlış yerde mi? Hayır, değil. Osmanlısporlu futbolcu, Muslera’yı kandırdı. Topa istediği gibi vurdu. Top sağa doğru falso alıyor. Son eğime geçiyor. Top aşağıya düştüğü için Muslera’nın elinin altında kalıyor. Dolasıyla Muslera doğruyu yapıyor. Geldi, uzandı, kolunu uzattı ama top aşağıya düştü” dedi.

Efsane kaleci, sözlerini şöyle tamamladı;

“Ben bu golde Muslera’nın hatalı olduğuna inanmıyorum. Bu tamamen Toje’nin aklı. Çok güzel vurdu! Ve Top…”