SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray ile karşılaşacak olan Torku Konyaspor’da Teknik Direktör Aykut Kocaman, rakibini analiz etmeye başladı.

Galatasaray maçına hazırlanmak için önlerinde 5 gün daha olduğunu söyleyen Kocaman “Bu süre içerisinde rakibi daha iyi analiz ederek plan yapacağız” dedi. Akhisar Belediyespor maçında alınan beraberliğin takımda olumsuz bir hava oluşturduğunu söyleyen Kocaman, şu ifadeleri kullandı:

“İki maçta iki beraberlik aldık. Esas amacımız içerideki maçları kazanmak ve toplayabildiğimiz kadar puan toplayabilmek. İlk iki hafta 1 veya 2 puanlık kaybımız olmuş gibi görünebilir. Takıma kazandırılan yeni oyuncularla oyunumuzda 7-8 haftalık bir dalgalanma olacaktır. Bu süreden sonra oyunumuz oturacaktır diye tahmin ediyorum.”

GALATASARAY’I DEĞERLENDİRDİ

Hafta sonu Galatasaray’ı ağırlayacaklarını ve rakiplerinin Osmanlıspor’a yenildiğinin altını çizen Kocaman, büyük takımlar açısından kaybetmenin alışkanlık haline gelmesinin, Anadolu kulüpleri için avantaja dönüştüğünü vurguladı.

Galatasaray’ın kaybettiği puanları telafi etmek için farklı bir motivasyonla çıkabileceğini de belirten Kocaman, şunları söyledi:

“Bu durumun tersi de olabilir. Kaybettikleri puanları telafi edebilmek için farklı motivasyonlarla maça çıkabiliyorlar. Burada temel değişim bizim açımızdan oluyor. Oyunu rakip açısından nereye sürükleyeceğimiz daha önemli. Sarı-kırmızılılara karşı temel hedefimiz; onları olumsuz tarafa doğru sürüklemeye çalışmak. Şu an iyi antrenman yaparak kendimizi hazırlamak öncelikli hedefimiz.”