SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’de geçen yılı şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, doğrudan Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmaya hak kazanmıştı.

Galatasaray’ın gruplardaki rakipleri yarın TSİ 18.45’te Monaco’da çekilecek kura çekimi ile belli olacak. Toplam 32 takımın 8 gruba dağılımının belirleneceği kura çekimine sarı-kırmızılı ekip 3. torbadan katılacak.

Kura çekiminde Galatasaray’ı kulüp genel sekreteri Fatih İşbecer ile futbol direktörü Cenk Ergün temsil edecek. Ayrıca, kulüp başkanı Dursun Özbek’in de kura çekimi günü Monaco’ya gidebileceği bildirildi.

14. KEZ ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE

Türkiye’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne en fazla katılan ve en fazla maça çıkan ekibi durumundaki Galatasaray, tarihinde 14. kez “Devler Ligi” gruplarında mücadele edecek.

Daha önce 13 kez mücadele ettiği Şampiyonlar Ligi’ne 9 kez eleme turu oynamadan katılan Galatasaray, 4’ü üst üst olmak üzere 5. kez direkt olarak bu kulvarda boy gösterecek.

KASASINI DOLDURACAK

 

UEFA’nın Şampiyonlar Ligi’nde takımlara ödenecek primleri artırması sarı-kırmızılıların yüzünü güldürdü.

“Devler Ligi”ne direkt katılacağı için 12 milyon Euro “ayak bastı” parası alacak Galatasaray’ın garanti geliri, bu kulvarda mücadele verecek tek Türk takımı olması nedeniyle pazarlama payı ile birlikte 20 milyon Euro’nun üzerine çıkacak.

Yeni sezonda, Şampiyonlar Ligi’nde grup maçlarında alınacak her bir galibiyet için 1,5 milyon Euro, beraberlik için de 500 bin Euro kazanabilecek Galatasaray, ikinci tura çıkması halinde 5,5 milyon Euro, çeyrek finale kalması halinde 6 milyon Euro, yarı finale kalması durumunda 7 milyon Euro, finale kalması durumunda 10,5 milyon Euro ve şampiyonluk halinde de 15 milyon Euro daha gelir elde edebilecek.