SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray yönetiminde görevine futboldan sorumlu olarak başlayan, daha sonra pasifize edilen Cüneyt Tanman sonunda istifasını verdi. TVve gazetelerde takımiçi gelişmelere yorum yapan, yöneticilerin tepkisini çeken ve istifası istenen Tanman dünkü toplantıya dilekçesini yolladı. Tanman son olarak Burak ile Hamza hocanın aralarındaki sorunu yazmıştı.

BURAK KRİZİ PATLADI

Lig öncesi kampta Selçuk ile birlikte gruplaşma adımı attığı ileri sürülen Burak Yılmaz'ın özellikle Podolski ve Sneijder'le yaşadığı tartışmalar gündeme oturdu. Sneijder bir hazırlık maçında Burak'ı, hocaya şikayet etti. Sabri de, Burak-Selçuk ikilisinden hep uzak durmaya başladı. Son olarak Burak'la ilgili WestHam iddiaları, kulübün içinde soru işaretleri doğurdu.

HAMZAOĞLU ARTIK TARTIŞILIYOR

Galatasaray'da 9 ay önce göreve geldikten sonra 3 kupa birden alma başarısını gösteren teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da tartışılmaya başlandı. Sivas karşısında Burak'ı ilk 11'e almayan, Osmanlı önünde de golcü oyuncu ile birlikte sahanın iyilerinden Rodriguez'i kenara alan Hamzaoğlu, özellikle yaptığı değişikler yüzünden eleştirilerin odağına oturdu.

GELDİ GÖRDÜ GİTTİ

İstanbul'a gelip, Osmanlı maçını izleyen Manchester City’li Denayer dün İngiltere'ye döndü. Belçikalı futbolcunun kaçtığı yorumlarına karşın Galatasaray’ın, satış opsiyonlu kiralık teklifini getirdiği bildirildi. Denayer'in de “2-3 teklif daha var. Düşünüp haber vereyim” dediği öğrenildi. Ancak taraftar, “G.Saray futbolcu seçer, futbolcu G.Saray'ı değil” tepkisini verdi.

YÖNETİM SINIFTA KALDI

Mali kriter sıkıntısı yüzünden Başkan Dursun Özbek ve yönetimi rahat adımlar atamadı. Hamza Hamzaoğlu, Mario Gomez, Ozan Tufan, Volkan Şen, Mert Günok'u istedi, yöneticiler reddetti. Başkan Özbek, 25 yaş kriteri getirdi, transfer kilitlendi. Hocanın istediği sağ ve stopere takviye yapılamadı. Melo krizi de iyi yönetilemedi, futbolcuların tepkisi görmezden gelindi.