SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, A Spor’da özel açıklamalarda bulundu. Orman, Olimpiyat Stadı’nda devam edeceklerini açıklarken, futbolcular ve yönetim hakkında çıkan haberlere büyük tepki gösterdi. Başkan ‘Herkes işine baksın’ derken, çıkan haberlerin yalan olduğunu belirtti. Transfer için de açıklama yapan Fikret Orman, Leiva ve Cenk Gönen transferlerinde de son durumu söyledi.

“SADECE BİR YERDE OYNAMAK İSTİYORUZ”

“Geçen hafta yine seyirci rekorunu biz kırdık. En fazla seyirciyle Beşiktaş oynadı. Burada bir problem yok. Vodafone Arena yapılırken, bu takım bi yerde oynayacak! Son döneme girdiğimiz için sadece bir yerde oynamak istiyoruz. Zemine de yatırım yapıldı, biz de orayı seçtik. Taraftara da teşekkür ediyorum bizi yalnız bırakmadı.”

“Gaziantepspor maçı var. Milli takım arasına giriyoruz. Sonra bir değişiklik olursa bakarız. Ama şimdilik Olimpiyat Stadı’nda devam edeceğiz. Şu anda sıkıntılı süreç var. Takım da Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız. Bu sıkıntıyı atlayacağız. Elimdeki seçenekler ortada. Sıkıntılı günleri hep beraber aşacağız.”

“ABUK SUBUK KONULARA GİRMEK İSTEMİYORUM”

“Beşiktaş’ın yasal organları var. Her şey yasal olarak yönetiliyor. Sanal haberlerle Beşiktaş Başkanını ve Beşiktaş yönetiminin işi olmaz! Açık ve net sözler olursa cevap veririz. Ama böyle hayali şeylerle uğraşmaya gerek yok. Taraftar açıklamalara bakmaz. Taraftar başarıya bakar. Beşiktaş büyümeye devam ediyor mu? Stat yapılıyor mu? Altyapıya önem veriliyor mu? Bunlarla ilgilenir taraftar, hayali haberlere bakmaz. Abuk subuk konulara girmek istemiyorum.

“BAŞKASI 3 AYDA KAÇARDI”

“Ben Beşiktaş’ın başkanlığına geldiğim dönemde, başka biri gelse 3 ayda kaçardı! Sonra dediler ki; “Bunlar bu işin altından kalkıyor. Stadı yapıyorlar…” Beşiktaş’a yönetici ve başkan olan kişilerin dedikodu yapma hakkı yok. Burası ego tatmin edilen bir yer değil. Burası icraat yeri! Buraya iş yapmaya gelirsin. Yönetimde tabi ki tartışıyoruz. İnsanın olduğu yerde tartışma her zaman olur. Ben şu anda çalışma arkadaşlarımda memnununum. Beşiktaş’ı dışarıdan yıkamadılar. Şimdi içeriden yıkmaya çalışıyorlar.”

“KONUŞAN KONUŞSUN”

Çeneyi herkes bıraksın! Beşiktaş’ın iç ve dış mihrakları, oyuncularımla ilgili haber yapıyorlar. Bunlar kulübüme zarar vermek için yapılan şeyler… Gerçekten ayıp oluyor. Ben bu kulübe en kötü zamanında geldim. Arkadaşlarımla birlikte buralara getirdik. Ben korkmaz, ben kaçmam. Böyle vasıflarım yoktur. En kısa zamanda bu stadı bitireceğiz ve şampiyonluklar yaşayacağız. Konuşan konuşssun. Biz işimize bakacağız.

“QUARESMA İÇİN ALGI OPERASYONU YAPILIYOR”

“Quaresma ile ayrılma sebebimiz ekonomik koşullardı. Bize, yönetim veya takıma bir terbiyesizlik yapmadı. O zaman da açıkladık! Ricardo çok efendi bir şekilde geldi ve konuştuk. Quaresma transferi için ‘Taraftardan korktu o yüzden getirdi’ diyorlar. Korksam zamanında niye takımdan göndereyim? Çocuğun üzerine şimdi algı operasyonu yapılıyor. Bunların hepsi yalan. Quaresma kırmızı kartta hata yaptı. Oyuncuya ceza verilecekse, bunun bir sistemi var. Teknik heyet rapor yazar. Siz sanıyor musunuz ki, ben oturduğum yerden ceza yazıyorum! Burası bir kurum, Beşiktaş Kulübü’nde böyle şeyler olmaz.”

“BİZİM FUTBOLCULARIMIZ PIRLANTA GİBİDİR”

Diğer takımlarda oyuncuların arabaları konuşuluyor mu? Oyuncunun arabası bu markaymış, şu markaymış… Bunlar kulübümüz zedelemek için yapılıyor. Fernandes’in ev kirası vardı. 15 bin euro ödeniyordu! Bizde şimdi bellidir. Sınır 3 bin euro’dur! İsteyen oyuncu üstünü kendisi tamamlar. Beşiktaş taraftarları yalanlara kanmasın! Biz kulübümüzün iyiliği için çalışıyoruz. Bizim futbolcuların hepsi pırlanta gibidir. Kötü insan yok içlerinde…

LEIVA TRANSFERİNDE SON DURUM

Lucas Leiva işine henüz oldu-olmadı diyemem. Döviz bu kadar yükselmişken kulüpler bu paraları kolay kolay ödeyemezler. Veli 1-1,5 ay sonra dönecek. Kendi kendime soruyorum; bir transfer yapmaya kalksak birçok maliyeti olacak. Bugün kendi aramızda tartışacağız. Evet Leiva’yı kulübü de bırakmak istemiyor. Daha net değil durum.

“OZAN TRANSFERİNDE BAŞKA OLAYLAR OLDU”

Ozan Turan transferi nasip değilmiş! Biz egolarımıza göre Beşiktaş’ın mali yapılarını tahrip etmeyiz. Masadan kalkmayı bilmeyen, masaya oturmasın diyoruz. Alan alsın! ‘Onlar şu kadar vermiş almış’ O kafaların sonu belli. Biz istedik Ozan’ı, o transferin arkasında başka olaylar oldu! Oyuncu başka yere gitti. Allah başarılı etsin. Biz önümüze bakıyoruz.

“CENK’LE İLGİLİ MUTSUZLUĞUMUZ VAR”

Cenk’in bir mutsuzluğu var. Bizim de Cenk’le alakalı mutsuzluğumuz var. İşine asılması lazım. Geçen hafta biz oyuncuyla görüştük. Biz ona güvenmesek 6 ay önce sözleşme imzalamazdık. Cenk’le alakalı verilmiş bir kararımız yok. Kaleci alırsak, satabiliriz.

Yayınlanma Tarihi:12:36,