SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dün bravo bugün yuh

26 Ağustos 2015

3 ay önce… Hamza Hamzaoğlu Galatasaraylı taraftarın gözünde kupaların efendisiydi. Prandelli'nin yerin gelen kurtarıcı, 4. yıldızın da mimarıydı.

3 ay sonra… Osmanlı maçında Burak'ı oyundan alıyor diye ıslıklanıyor. Yuh çekiyor kimi. Aklında ne kupalar kalmış, ne 4. yıldız. Varsa yoksa Burak onlara göre; her biri birer Mourinho ya!

Bizde böyle işte bu işler, dün bravo, bugün yuh! Yuh da yuh olmasına… Eleştirilecek kişi sadece Hamza Hoca mı?

1)Melo'yu oynatmıyor diye kızıyorsunuz. Peki arkadaşları kampta çalışırken Brezilya'da villasının havuzundan poz veren Melo'ya neden çıt yok! Size pitbulluk yapıyor diye mi?

2) Burak'ı alıyor diye kızıyorsunuz. Peki Burak ağzıyla kuşmu tutuyor? O kaldığında takımı fark mı atmış? Neden ona laf yok?

3) Sneijder işi gücü bırakmış hakemin etrafında hep vıdı vıdı. Gerim gerim geriyor. Ona bir şey demeyecek misiniz?

4) Adam Allah aşkına bir stoper dedi, yok. Yedek kaleci bile alamıyor yönetim. Hala kutlamaları kabul edip, sağa sola forma hediye ediyorlar. Onlara bir şey yok mu?

5) Ya Muslera. O golleri Hamza Hoca yanlış taktik veriyor diye mi yedi, söyleyin bari.

Gelelim sonuca. Galatasaray bu değil. Geçecek bugünler. Muslera yine forma girecek. Melo açığını kapatacak, hocayla Burak arasında ne sorun varsa çözülecek, Sneijder futbola dönecek, yönetimde inşallah beklenen transferi gerçekleştirecek.

İşte o zaman seni yine alkışlayacaklar Hamza Hocam, yeter ki sen biraz dayan.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek