SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ı Q7!

26 Ağustos 2015

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan karşılaşmalarda hakem hataları maç sonuçlarına tesir etti.

Dikkat çeken en önemli durumise bu hataların çoğunluğunu yardımcı hakemlerin yapmış olmasıydı. Yani bırakın yardım etmeyi maçlara çomak sokmaya başladılar. Ee tabii bazı torpilli yardımcılar ‘hatada yapsam nasıl olsa maç alıyorum' psikolojisinde. Hal böyle olunca da ciddiyetsizlik diz boyu.

Haftanın sonucu en çok merak edilen karşılaşması Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaydı.Oynanan futboldan çok hakem kararları tartışıldı. Bana göre karşılaşmanın hakemi Ali Palabıyık mükemmele yakın yönetim gösterdi. Korkmadan gördüğünü çaldı. Ancak aynı şeyi yardımcısı Cem Satman için söyleyemeyeceğim. Palabıyık, Queresma'yı ne kadar haklı attıysa, Satman serbest vuruşta hareketli topa devam diyerek hakemini yanılttı ve haksız bir gole sebebiyet verdi.

Q7‘nin gördüğü kırmızı kart çok acemiceydi. Amatör bir futbolcu bile bu kadar sorumsuz davranmaz. Ve o kart bana göre maçı siyah-beyazlıların kaybetmesindeki en büyük etkendi.

Ç.Rizespor- Fenerbahçemüsabakasında Cüneyt Çakır'ın verdiği penaltı kararı çok tartışıldı ancak Çakır'ın hem penaltı hemde sarı kart kararı çok yerindeydi. Volkan çok kontrolsüz bir şekilde müdahalede bulundu. Burada kırmızı olmaz çünkü oyuncunun yönü kaleye doğru değil ve çapraza gidiyordu.

GalatasarayOsmanlıspormaçında Hüseyin Göçek oyunu iyi kontrol etti. Bana göre tek hatası Podolski'ye gösteremediği sarı karttı. Halbuki aynı pozisyonda bir hafta önce Queresma sarı kartı gördü fakat Göçek burada kartı gösteremedi.

Her zaman söylüyorum hakemlerimizin en büyük eksikliği standart düdük çalamamalarıdır. Bu maçta bana göre sonucu etkileyebilecek en büyük hatayı yardımcı hakem Orkun Aktaş yaptı. Burak'ın golle sonuçlanabilecek bir atağını hatalı bir ofsayt bayrağıyla kesti.Daha önce böyle fahiş hata yapan yardımcıların bazılarının kokartı bile alınırken, bu MHK ne yapacak merakla bekliyorum doğrusu.

Bana göre haftanın hakem hatasıyla mağdur olan bir başka takımı ise Gençlerbirliği oldu. Karşılaşma berabere devam ederken hakem Özkan Çeliker Gençlerbirliği oyuncusuna yapılan net faulü vermeyerek Antalyaspor'un haksız bir gol kazanmasına sebebiyet vermiş oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek