SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği’nde görevine son verilen teknik direktör Stuart Baxter, takımdan ayrılma süreci hakkında konuştu.

Türkiye’deki kısa macerasını kickoff.com adresli siteye özetleyen Stuart Baxter’ın açıklamalarından çarpıcı bölümler şu şekilde:

“Ligdeki ilk maçımızda aleyhimizde kötü bir penaltı kararı verildi. Sonrasında oyuncular paniklemeye başladılar, ardından üçüncü golü yedik. Ligdeki ikinci maçımızda ise son 15 dakikada hakem lehimize olan bir faulu görmezden geldi. Bu pozisyonun devamında da gol yedik. Ardından maçı 3-1 kaybettik.”

AİLEME DE HAKARET ETTİ

“O karşılaşmadan sonra ben ve teknik kadrom için sıkıntılar başladı. Kulüp başkanı beni yanına çağırıp, bağırıp çağırmaya başladı. Hatta ailemle ilgili de bu tür bir tepkisi oldu. Sonra ‘Eşyalarını toplayıp, gidebilirsin’ dedi.”

KAFADAN KONTAK

“Onun gibi birisini daha önce görmedim. Hiçbir zaman ismimi hatırlayamadı. O kafadan kontak (kafadan sakat) acayip biri. Benimle her gün toplantılar yapıyor, sakat futbolcuları günde dört seans halinde özel antrenörlerle çalıştırıyordu.”

ORASI KREŞ GİBİ

“İkinci maç sonunda kulübün genel menajeri, yanıma gelip ‘Şimdi ne olacak?’ diye sordu. Ben de kendisine, ‘Bu sorunun cevabını sen vereceksin. Bir işim var mı yok mu?’ diye sordu. O da bunun cevabını bilmediğini söyledi. Türkiye’deki deneyimim Güney Afrika’da yaşadıklarımın hiçbirine benzemiyordu. Burası ile karşılaştırmak gerekirse, orasının bir kreş gibi olduğunu söyleyebilirim.”