SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konsantrasyon nerede?

25 Ağustos 2015

TEKNİK direktör Hamza Hamzaoglu, takımının Sivas karşısında yaşadığı puan kaybından sonra Arena'da ortaya çıkabilecek olumsuz bir sonucun başına neler açabileceğinin farkında olduğu için maksimum güçte bir hücum hattını sahaya sürdü. Podolski, Burak, Sneijder ve Umut'tan oluşan ofansif dörtlüyle nasıl olsa golü bulurum düşüncesindeydi. Ama unuttuğu bir şey vardı Hamza hocanın… Bir türlü çözülemeyen defansif zaaf.

Galatasaray'ın Serdar Deliktaş'tan yediği gol savunmadaki sorunların bir kez daha su yüzüne çıkışıydı adeta… Dünkü maçı tribünden izleyen bu bölge için yapılması düşünülen Jason Denayer transferi ise ne kadar tatmin edici olur, tartışılır. Geçen sezonu zayıf İskoç Ligi'nde Celtic formasıyla geçiren Belçikalı deneyim yönünden eksik, Cimbom'un aradığı isim mi, göreceğiz…

İlk ortası sahanın ‘etkisiz ama istekli' isimleri arasında yer alan Burak tarafından değerlendirilemeyen Sabri'nin aynı güzellikte ikinci kestiği topu pek de yüksek top marifeti olmayan Selçuk'un klas bir kafa vuruşuyla ağlara göndermesi futbolun bir cilvesiydi. Gecenin şoku tabiki Muslera'ydı. Uruguaylı, Sivas'tan sonra kendine yakışmayacak bir gol de Torje'den yedi. Ancak burada Rumen oyuncunun ustalığını göz ardı etmeyelim, güzel vuruşun hakkını verelim.

Her yaz döneminde olduğu gibi yine kafasına göre takılan Melo'nun belli ki, cezası daha bitmemiş. Sahadaki Rodriguez'e kimse ‘kötü futbolcu' diyemez, hattı beklentinin üzerinde, ne yapması gerektiğini bilen bir futbolcu ama asla bir “Pitbull” değil… Osmanlı kalecisi Ahmet kah refleksleri kah şansının da yardımıyla gecenin adamı, 3 puanın mimarı oldu.

Aslan'ın üstünkörü bir baskısı vardı ve bu sonuç getirmedi. Cimbom organizasyon ve futbol aklı olarak Inter ve Real Madrid ile yapılan hazırlık maçlarındaki oyunun yanına bile yaklaşamadı. Cimbom'un en büyük eksikliği geçen sezon şampiyonluğu getiren iki unsur: Konstrasyon ile motivasyon… Ve 2 haftada 1 puanda kalan Hamzaoğlu'nun öğrencilerinde bu iki önemli faktörden eser kalmamış gibi…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek