SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Islıklar kime?

25 Ağustos 2015

HAMZA hoca Bilal ve Yasin'i kenarda bırakarak çıktı Osmanlı karşısına. 3. bölgeye 4 forvet özellikli oyuncuyla çıkması, Arena'nın gücünü de kullanacağını düşünmesiydi belki de. Hocanın bu düşüncesi sonuç vermediği gibi Galatasaray'ın alışıldık düzenine de ters geldi.

Ancak Hamza hocanın bu başlangıç tercihinden daha da çok Burak ve Rodriguez'i saha kenarına alması maçın önüne geçti. Nitekim taraftar bana göre o dakika hocayı ıslıkladı. Çünkü sahanın en iyisi Rodriguez'di. Selçuk'un yanında sırıtmadı. Her topu kovaladı, en çok ikili mücadele kazanan oyuncu oldu. Kazandığı topları doğru kullandı. Burak da oyundan alınacak seviyede değildi. Umut da zaten ondan daha iyi değildi. Oyun içinde Yasin'siz kanat aksadı. Bu bölgede Umut'un yapamadıklarını Sabri yaptı. Sağ kanadı iyi kullandığı gibi dün geceki ortaları da adrese teslim cinsindendi.

Osmanlı rakip kaleye ilk gelişinde golü buldu. Golde Chedjou yerini kaybederken, Hakan Balta açığı kapatmakta gecikti. Selçuk'un müthiş kafa kesmesiyle gelen gol, devre bitiminde Galatasaray'a moral oldu. Ama Muslera'nın nazar operasyonu bu maçta da kendini gösterince Galatasaray tekrar geriye düştü. Uruguaylı eldiven iki haftadır kalesinde klasına yakışmayacak goller görüyor. Taffarel bir an önce onun bu konsantrasyon eksikliğine müdahale etmeli. Torje'nin golünden sonra geriye yaslanan Osmanlı karşısında Selçuk'la, Podolski'yle, Sneijder'le Galatasaray ciddi şanslar yakaladı aslında. Ancak final vuruşlarındaki özen ve itina eksikliği skoru çevirmeye yetmedi.

SIKINTI ÇOK

Galatasaray'ın sıkıntıları çok. Ve bu sıkıntılar belli ki sahadan çok saha dışından kaynaklı. Takım düzeni, saha içi paylaşım, kazanma arzusu, tempo bu yıl tarih olmuş gibi. O alışılmış Galatasaray ruhu ortada yok. 4 sezondur ligi domine eden bu kadro uyurgezer modunda. Cansız ve isteksiz dolaşıp duruyor. Herkes nasıl olsa biri çıkar bir gol atar, maç biter biz de gideriz havasında. Bu düzeni bozacak bir otoriteye gereksinimi var Galatasaray'ın. Herkesi sarsacak ve kendine getirecek. Yoksa bu futbol böyle sürer gibi. Hamza hoca da kenardan bu tabloyu sadece izliyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek