SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, sezonun ilk iki haftasında yediği hatalı gollerle eleştirilen kaleci Fernando Muslera’ya destek verdi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Aktar, Uruguaylı kalecinin geçen sezon alınan kupalardaki katkısına vurgu yaparak, “Gördüğüm kadarıyla geçen sezon şampiyon olmamızda yüzde 100 payı olan kalecimiz Muslera, iki ayrı maçta iki ayrı hata yaptı. Hata, insanlar için bunlar olabilir. Bunun için buradan geri dönüp, kulüpte kriz üretmek gereksiz” diye konuştu.

İrfan Aktar, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine, “Kalecimiz hata yaptı diye, Hamza hocayı eleştirmemiz veya kendisine ‘kötü hoca’ dememiz söz konusu olamaz. Hocamız, daha iyi sonuçlar almak için çalışacaktır” görüşlerini aktardı.

– “Cüneyt Tanman’ı hatalı görüyorum”

Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, sarı-kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman’ın köşe yazarlığı yaparak, futbol takımı teknik heyetini ve oyuncularını eleştirmesinin Galatasaray geleneklerine aykırı olduğunu kaydetti.

Aktar, Tanman’ın hatalı olduğunu dile getirerek, “Yaptığı davranış doğru değil. Böyle bir şey Galatasaray camiasında yapılmaz. Bizim geleneklerimizde, göreneklerimizde ve yaşadıklarımızda yönetim kurulu üyeleri kulüple ilgili alışveriş yapmazlar, köşe yazısı yazmazlar. Bunun için Cüneyt Tanman’ı hatalı görüyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Dursun Özbek’in Tanman’ın yönetim kurulu üyeliğinden ayrılmasını tavsiye ettiğini belirten İrfan Aktar, “Doğrusu da budur. İkisinden birini seçmeniz lazım. Ya köşe yazarlığına ya da yönetim kurulu üyeliğine devam edeceksiniz. İkisi bir arada olmaz. Başkan doğrusunu yapmış ama konu nereye bağlanır bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:13:20,