SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

 

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, yaptığı açıklamada, başta Edirne olmak üzere tüm Trakya kentlerinde sarı-kırmızılı takıma büyük bir sevginin olduğunu bildiğini söyledi.

Takımlarına büyük bir sevgi beslenen bir kentin hazırlık maçı davetlerini tereddütsüz kabul ettiklerini ifade eden Hamzaoğlu, şunları kaydetti:

“Yanılmıyorsam Edirnespor ile 1968'de bir hazırlık maçı yapmışız. Edirneliler de Galatasaray'a karşı ciddi bir hasret birikmiş. Eski renktaşımız olan Edirnespor ile oynayacağımız maçın çok keyifli geçeceğini düşünüyorum. Bizim maçtan kısa süre sonra Ziraat Türkiye Kupası'nda eleme maçı oynayacaklar. Onlar için önemli bir hazırlık maçı olacak. Bizce bu maçın sonucu üç ihtimalli,  dostluk kazanacak, sevgi kazanacak, sportmenlik kazanacak.” 

Galatasaray’ın Edirnespor maçına genç oyunculardan kurulu bir kadro ile çıkacağı öğrenildi.

“Fenerbahçeliler ‘Galatasaray’ı yenin’ diyor”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da davetlerini kırmayan Galatasaray Kulübü yöneticilerine teşekkür ederek, hazırlık maçının Edirne’nin tanıtımına, Edirnespor’un iyi bir başlangıç yapmasına imkan sağlayacağını ifade etti.

Galatasaray’ın kentte spor adına iyi bir hava estirdiğini belirten Gürkan, “Bu başlangıcın şehirde estirdiği havadan, Edirne’nin ulusal anlamdaki tanıtımına katkıdan çok memnunum. Fenerbahçeli arkadaşlarım ‘Galatasaray’ı burada yenelim başkanım’ diye sosyal medyadan mesaj gönderiyorlar. Futbol bu sonucun ne olacağını bilemiyoruz. Skor ne olursa olsun kazanan sevgi ve dostluk olacak. Her iki takımada başarılar diliyorum” diye konuştu.