SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takım geriye gidiyor

24 Ağustos 2015

ATROMİTOS deplasmanındaı sıradan bir futbol sergileyen ve zayıf rakibi önünde güç bela kazanan Fenerbahçe, dün Rize deplasmanında da beklenen görüntüsünden uzaktı. Yapılan transferlerle takımın çehresi tamamen değişti. Bu kadronun zamana ihtiyacı var tamam ama maçlar oynandıkça takımın formu artacağına alazıyor sanki.

FENERBAHÇE Afyon'daki turnuvada Marsilya ve Olympiakos gibi Şampiyonlar Ligi kalitesindeki iki takım önünde çok iyi futbol oynamış, beklentileri yüksek tutmuştu. Ancak zaman geçtikçe o istekli, hücum ağırlıklı futbol gitti, yerine sıradan bir takım geldi.

SARI-LACİVERTLİ ekibin ilk 45 dakikadaki futbolu tam bir faciaydı. Takımın orta sahası ve savunması hata üstüne hata yaptı. Takım ilk yarıda 9 faul yaptı, tamamı orta saha ve forvetlerdendi. Kjaer ve Alves'in arasına atılan her topta Rizespor pozisyon buldu. İki maç yedek kalmak Mehmet Topal'ın dengesini bozmuş. Ne doğru düzgün pas yaptı ne ayakta kalabildi. De Souza orta alanın en iyisiydi ama tek başına kalınca o da verimli görülmedi.

NANİ, ilk golde yaptığı asiste rağmen çok top ezdi. Yaptığı pas hataları Rize'nin ekmeğine yağ sürdü. Diego son maçlarına göre tutuktu. FENERBAHÇE sol kanattan gol dışında etkili gelemedi. Hasan Ali hiç hücuma çıkmadı. Tüm kanat organizasyonlarında Şener başroldeydi.

İKİNCİ yarıda Fernandao-Alper değişikliğiyle Fenerbahçe oyunda dengeyi kurdu. Daha çok topa sahip oldu, Rize'ye orta alanı çabuk geçme fırsatı tanımadı. Sarı-lacivertliler iyi oynarken kalesinde golü gördü. MAÇIN Fenerbahçe adına en iyi oyuncusu kaleci Volkan'dı. Penaltı yaptırdı ama atışı kurtararak arkadaşlarını ateşledi. Birkaç pozisyonda önemli kurtarışlara imza attı. Golde ise çaresizdi.

ROBİN Van Persie henüz hazır değil. Goldeki bitiriciliği birinci sınıftı. Ancak henüz takıma uyum sağlayamamış. Yeteri kadar beslenirse Hollandalı bu sezon çok gol atar. SONUÇ olarak Fenerbahçe, kötü oynarken golü buldu, iyi oynarken yedi. Son dakikalardaki baskı ise sonuç vermedi. Bu takımın acilen tempo eksiğini kapatması gerekiyor. Ayrıca, son dakikalarda kurduğu baskıyı 50-60 dakikalara çıkarmazsa bu takımın çok başı ağrır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek