SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ragland’ın Karşıyaka Arena sabırsızlığı

Pınar Karşıyaka'nın yeni oyuncusu Joe Ragland, taraftarın önüne çıkacağı maçı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Güncellenme: 12:52, 24/08/2015
Ragland’ın Karşıyaka Arena sabırsızlığı

Basketbol Süper Ligi’nde geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Pınar Karşıyaka’nın Emporio Armani Milano’dan kadrosuna kattığı oyun kurucu Joe Ragland, taraftarların önüne çıkmak için sabırsızlandığını söyledi.

Ragland, daha önce Karşıyaka Arena’ya deplasman için geldiğini anımsatarak, “Burası deplasman takımları için cehennem gibi oluyor ama ev sahibi takım içinse adeta ikinci ev gibi… Buradaki atmosfer çok güzel” değerlendirmesinde bulundu.

Henüz İzmir’i gezme fırsatı bulamadığını kaydeden Ragland, “İzmir, ‘mutlu insanların yaşadığı bir şehir’ gibi… Karşıyaka’yı bile tam anlamda göremedim ama herkes çok mutlu ve sıcakkanlı gözüküyor” diye görüş belirtti.

“AVRUPA’NIN EN SERT LİGLERİNDEN BİRİ”

Türkiye liginin Avrupa’nın en sert liglerinden biri olduğunu belirten Ragland, takımlarda çok iyi oyuncuların yer aldığını ancak kendisinin de her zaman üst seviyede mücadele ettiğini kaydetti. Takımın geçen sene yakaladığı başarının devamı için elinden geleni yapacağını söyleyen Ragland, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“THY Avrupa Ligi’nde mücadele eden bütün takımlar ve oyuncular çok önemli ve başarılı. Hiçbir takımı yukarıda ya da aşağıda görmüyorum. Oradaki bütün takımlar üst düzeyde. Çok çalışarak, motivasyonumuzla her şeyi yapabiliriz.”