SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray transferi bitirdi

Aranan kan Ada’da bulundu. 20 yaşındaki Jason Denayer’in bugün İstanbul’a gelmesi bekleniyor. Galatasaray’ın Belçikalı stoper için Manchester City’e 1.5 milyon Euro ödeyeceği ifade ediliyor.

Güncellenme: 07:58, 24/08/2015
Galatasaray transferi bitirdi

AMK GAZETE

Babası ve amcasıyla gelecek Hamzaoğlu’nun talimatı üzerine düğmeye basan yönetim, birçok stoperle temas kurdu. Uzun süren çalışmalar sonucunda aranan kan ada'da bulundu. Sarıkırmızılı ekibin Manchester City forması giyen Jason denayer'i bugün istanbul'a getirmesi bekleniyor. denayer'in babası, amcası ve menajeriyle geleceği, bu dörtlünün yarın sabah dursun Özbek ile masaya oturacağı belirtiliyor. 20 yaşındaki oyuncu geçen sezonu kiralık olarak Celtic'te geçirmişti.

Scoutların hazırladığı kasetleri izleyen Hamzaoğlu, denayer'in en çok süratini beğendi. Yıldızlar topluluğu Manchester City'e bu transfer için 1.5 milyon euro ödeneceği bildirildi. denayer kiralanacak ama anlaşma satın alma opsiyonunu da içerecek. diğer yandan denayer'in Galatasaray yolunda olduğunu ortaya atan ilk gazeteci, Belçikalı Sven Claes ise “transfer henüz netleşmedi. Başka talipler de var. perşembe gününden önce karar çıkmaz” açıklamasını yaptı.

Hem genç hem de yetenekli bir oyuncu olan Jason Denayer'i, Manchester City bırakmak istemiyordu. İngiliz ekibinin teknik patronu Manuel pellegrini, birçok kulvarda mücadele ettiklerini ve geniş bir kadroya ihtiyaç duyduğunu söylüyordu. ancak Valencia'dan Nicolas Otamendi transfer edilince, yıldızlar topluluğuna bir isim daha eklendi. denayer'in kenarda beklemesini değil futbol oynamasını isteyen pellegrini de, bu oyuncunun gidişine onay verdi.