SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı oyuncu Diego Ribas, 1-1 eşitlikle biten Çaykur Rizespor maçı sonrası hala geliştirmeleri gereken noktalar olduğunu söyledi.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Diego Ribas, “Bu akşam sahaya kazanmak için çıktık. Daha ligin başındayız. Böyle sahalarda istediğin oyunu ortaya koymak imkansız oluyor. Bütün maç boyunca savaşmak zorundaydık bu sahada ayakta kalabilmek için. Hala geliştirmemiz gereken noktalar var tabii ki” dedi.

Sahada bazı hatalar yaptıklarını belirten Ribas, “Bu akşam sahada bazı hatalar yaptık, bunu açıkça söylemek lazım. Herkesin kendini dikkatli incelemesi, kendini görmesi gerek. Bireysel konular önemli değildir, takım başarısı önemlidir. Takım için elimden geleni sahaya koyuyorum. Bu akşam da maksimumumu sahaya koymaya çalıştım ama maalesef istediğimizi elde edemedik. Maalesef mutlu ayrılamıyorum sahadan” diye konuştu.

İlk defa çizgiye yakın oynamadığını ifade eden Diego Ribas, “Ben ilk defa çizgiye yakın oynamıyorum. Önemli olan nerde oynadığınız değil, saha içinde kendinizi nerede rahat hissettiğinizdir. Ben saha içinde rahat hissediyorum. Benim için problem yok” şeklinde konuştu.