SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şota, Kartal’ı çözmüş

23 Ağustos 2015

ZORUNLU Tosic-Motta değişikliği dışında Mersin maçı dizilişini bozmayan Şenol Güneş, sahaya sürdüğü kadroyla mesajı vermişti. Bu mesajı alan Beşiktaşlı futbolcular ilk dakikadan itibaren rakip kaleyi abluka altına aldı, ancak dakikalar ilerledikçe Trabzonspor daha çok top tutmaya başlayınca baskıyı kırdı.

Şota'nın hakkını teslim etmek gerek. Beşiktaş'ın kısa paslarla hücum etmeye çalıştığını çözen genç teknik adam, hem savunmanın önünü hem de ortasını iyi kapatınca, oyunun dar bir bölgede sıkışmasını sağladı. Erkan ve Yusuf'un bile savunmaya yardım etmesi ile topu kaybettiklerinde 8-9 kişiyle defans yaptılar.

Trabzonspor 2.yarı ile birlikte biraz daha öne çıkınca maç hareketlendi. İki ekip de direkt oynayarak pozisyonlar yakaladı. 57 ile 60. dakikalar arasında geçen süre ise adeta Quaresma'nın kariyer özeti gibi oldu. Portekizli futbolcu attığı klas golden sonra gereksiz bir kırmızı kart görünce, Beşiktaş'ın sebepsiz yere 10 kişi kalmasına neden oldu.

Beşiktaş'ta orta saha sorun olmaya devam edecek. Lucas Leiva bu eksikliği giderebilir mi pek emin değilim. Kanat bekleri de her hücumda ileri çıkıyor. Ama orta yok, orta olmayınca savunmayı aşmanın tek yolu uzaktan şut atmak. Onu da bir kere Olcay dışında yapan olmadı. Trabzonspor iyi yolda. M'Bia'ya ayrı bir parantez açmak gerek. 90 dakika adeta tek başına takımı yönlendirdi.

Bu sezon Süper Lig'in yıldızı olacak gibi gözüküyor. Karadeniz ekibi transferlerde tam isabet yakalamış zira N'Doye de özellikle böyle maçlarda büyük katkı yapabileceğini gösterdi. Çok güçlü ve rakip savunmayı yoruyor. Goldeki asisti çok kaliteliydi. Taraftarlarla bir türlü yıldızı barışmayan Erkan Zengin bu sezona müthiş başladı. Attığı güzel oynadığı iyi futbolun ödülü oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek