SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Erden: “Kolay olmayacak”

Avrupa Şampiyonası öncesindeki hazırlık maçlarının önemini belirten A Milli Basketbol Takımı oyuncusu Semih Erden, "Bu maçları hazırlık amacıyla oynuyoruz, önemli olan buradan ders çıkarmak" dedi.

Güncellenme: 15:17, 23/08/2015
Semih Erden: “Kolay olmayacak”

2015 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen Super Cup’ta mücadele eden A Milli Basketbol Takım’da Semih Erden, Türkiye Basketbol Federasyonu resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Hazırlık maçlarınında dönem dönem iyi dönem dönem kötü oynadıklarını söyleyen Erden, “Polonya karşısında alacağımız maçı son anda verdik. Dün oynadığımız Letonya maçında da öyle. Son periyottaki savunma direncine karşı iyi hücum edemedik. Tabii ki bu maçları hazırlık amacıyla oynuyoruz, önemli olan buradan ders çıkarmak. Bugün de asıl rakibimiz olan Almanya'ya karşı oynuyoruz. Tabii ki bu maç bir ölçü olmayacak ama sonuçta bugün ne kadar istediğimizi ve Avrupa Şampiyonası’nda nasıl bir Türkiye göreceklerini göstermemiz lazım. Kolay bir maç olmayacak. Bütün hazırlık maçlarını ciddi bir şekilde oynamalı ve en iyi performansımızı ortaya koymalıyız. Bu yüzden bu maç bizim için çok önemli, Avrupa Şampiyonası’nda ciddi bir rakip olduğumuzu göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.