SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE

Cimbom, 20 yaşındaki stoperi kiralamak için Manchester City'nin kapısını çalacak. Denayer olmazsa, alternatifi çok! Terence Kongolo, Jesus, Ümit Kurt ve Ahmet Çalık, listede yer alan diğer savunmacılar.

TEKNİK patron Hamza Hamzaoğlu'nun isteği üzerine harekete geçen yönetim, birçok stoperle temas kurdu. listenin ilk sırasında yer alan ismi ise Belçika basını ortaya çıkardı. HlN'nin haberine göre Manchester City'nin 20 yaşındaki oyuncusu Jason Denayer için yarın resmi teklif yapılacak. Sarı-kırmızılılar, bu transferde Fransa'dan lyon ve Marsilya'nın yanı sıra, alman ekibi Bayer leverkusen ile kapışacak. Denayer, Hamzaoğlu'nun istediği genç stoper profiline tamamen uyuyor.

ANCAK Belçikalı futbolcu olmazsa, Aslan diğer alternatiflere yönelecek. Scout ekibinin önerdiği stoperlerden biri de Feyenoord'da top koşturan Terence Kongolo. 21 yaşındaki Kongolo'yu Inter'den Juan Jesus takip ediyor. Brezilyalı savunmacının bir ara Melo ile takas edileceği öne sürülmüştü. Hamzaoğlu'nun Top 5'inde son iki sıra ise yerli oyunculara ait. Performansı ile milli takıma kadar yükselen Sivassporlu Ümit Kurt ve Gençlerbirliği'nden ahmet Çalık, Cimbom'un radarında.

detay_resim

Yayınlanma Tarihi:09:03,