SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşmayı değerlendiren Metin Albayrak, “Bazen biz, bazen Trabzonspor iyi oynadı. Kaybettiğimiz için üzüntülüyüz. Önümüze bakacağız” dedi.

Hakem Ali Palabıyık’ın kararlarını eleştiren Albayrak, “Biz takım kurmakla görevliyiz. Hakemlerin performansını iyi yapacak mekanizma bilzer değiliz. Kamuoyunun gözü önünde oldu. hakemlerin orada olma sebebi adalet dağıtmak. Daha ilk başta böyle başlarsa bu ligin sonu gelmez. Türkiye’de kurumlar ve kişiler özür dilemeli. Özür dilemek de bir erdemdir. Çünkü emekler var. hedefler çok yukarıda, büyük yatırımlar yapılıyor ve beklentiler çok yukarıda. Artık hakemleri konuşmamalıyız. Önce futbol olmalı” açıklamasını yaptı.

Maç sonu “Quaresma maçın kaderini etkiledi?” sorusuna cevap veren Albayrak, “Bunu böyle diyemezsiniz, bunu böyle diyince olmaz. Bu futbolun içerisinde var. Bir kişiey bağlamamak lazım. yenilirseniz takım halinde yenilirsiniz. kazanmak için çıktık, çok pozisyon bulduk ama olmadı. Taraftalarımızdan özür diliyoruz. Moraller bozulmasın, bu takım ve teknik ekip, bunların altından kalkabilecek güçte. Bizi desteklemeye devam etsinler” diye konuştu.

G.Saray’a cevap

Albayrak, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in “Beşiktaş hızlı girişler yapmayı sever ama sonrasında çöküşe geçer” sözlerine cevap verdi.

Albayrak, Özbek’e yanıtında “Duruş olarak başka takımlar hakkında konuşmuyoruz. Kendi görüşüdür. Sezon uzun bir maraton 100 metre değil. Sezon sonunda görüşeceğiz, konuşacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Albayrak “Dursun Özbek’e tavsiyem kendi takımıyla ilgili konuşması yönünde olacak. Biz kendimize hocamıza takımımıza güveniyoruz. İyi bir takımımız var, iyi transferler yaptık” dedi.